ראש העיר לוד יאיר רביבו
ראש העיר לוד יאיר רביבו צילום: לירון מולדובן

ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, תוקף את אישור תוכנית החומש למגזר הערבי בהיקף של 30 מיליארד שקלים שהערים המעורבות לא נכללו בה.

"שנים זעקתי את זעקתם של הערים המעורבות, זעקתי את זה גם בממשלה הקודמת. שנים זעקתי שהשב"כ צריך להיכנס להילחם בפשיעה, ואמרו לי 'אתה מדבר שטויות'. בסוף, כל מה שאמרתי קרה". אז אמרת אני לא צריך להסביר מה זה ערים מעורבות אחרי מאי, בטוח שהממשלה החדשה שעושה את תוכנית החומש תבין שערבי בלוד לא שונה מערבי בנצרת, שפרעם או אבו גוש", אמר רביבו בראיון ל-103FM.

לדבריו, "אני פותח את החלטת הממשלה, ועבאס באופן שאיני יודע להסביר, למעט עניין פוליטי שבראשות הערים המעורבות עומדים אנשי הליכוד והוא יותר רוצה לדאוג לחבר'ה שלו מרע"מ והתנועה האסלאמית, החליטו להחריג את הערים המעורבות מהרשימה. 30 מיליארד שקל - שקל לא לנו. זה מקומם".

הוא ציין כי בהחלטה נקבע כי בעוד 150 ימים הממשלה תדון בסוגיית הערים המעורבות. "עוד 150 יום? לא תודה. תושבי הערבים של הערים המעורבות מהווים 10 אחוז מכלל ערביי ישראל. אם נתת 30 מיליארד - אתה צריך לתת 3 מיליארד, ועל זה אנחנו נלך לבג"ץ". רביבו הבהיר: "כשאתה עוזר למיעוט אתה עוזר לרוב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו