בית עלמין
בית עלמין צילום: חזקי ברוך

משפחתה של רחל רייש ז"ל, שנפטרה ממחלת הקורונה, שינתה את הכיתוב על המצבה שלה שעורר סערה גדולה.

על המצבה המקורית, בבית העלמין ירקון, נכתב "נרצחה על ידי בית החולים בילינסון במחלקת הקורונה. השם יקום דמה".

בעלה, שלמה רייש, סיפר לאתר ynet שגילה את הכיתוב רק בעלייה לקבר. "לא אני כתבתי את זה. אני התנגדתי, החתן שלי כתב את זה. רבנו איתו ואבא שלו צעק עליו והבנו שהוא לא יכתוב שטות כזאת, ובסוף כשבאנו ב-30, ראינו שזה כן כתוב".

עם זאת לטענתו אשתו כלל לא מתה מקורונה. "רחל לא מתה מקורונה. לנו יש ניירות שעשו לה את הבדיקה פעם ויצא שלילי. היא לא הייתה חולה בשום מחלה, היה לה חום של 38 מעלות והיא הרגישה חלשה ואני הבאתי רופאה הביתה והרופאה אמרה שיש לה דלקת ריאות ונתנה לה אנטיביוטיקה ומשאף. שאלתי אותה אם יש לה קורונה והיא אמרה 'אני לא יודעת, צריך לבדוק'. אחרי כמה ימים נסענו לטרם ועשו לה בדיקת קורונה והיא יצאה שלילית. עשו לה צילומים והם הזמינו אמבולנס. הטעות שעשיתי שהכנסתי אותה לבית החולים".

עוד באותו נושא:

עם זאת, לדברי הרופאים, האשה לא חוסנה נגד הנגיף ועל פי גורמים גם קרוביה הם מתנגדי חיסונים.

בבית החולים בילינסון זעמו על הכיתוב. "אנו מזועזעים מהכיתוב על המצבה ומביעים שאט נפש על ההתבטאות החמורה, המסיתה והמשוללת כל יסוד עובדתי כפי שנכתב על גבי המצבה. בכוונת בית החולים לשקול את צעדיו בנושא זה לרבות וככל שיידרש באמצעות נקיטת הליכים משפטיים".

"מבלי להפר את החיסיון הרפואי של המנוחה, נציין רק שמדובר באישה מבוגרת ולא מחוסנת שהובאה לביה״ח לאחר שטופלה בביתה זמן משמעותי, התקבלה עם התקף לב ותסחיף ריאתי ונפטרה עם מחלת קורונה סוערת. צוות מחלקת הקורונה טיפל בה במסירות אין קץ ותוך ליווי ושיח מתמיד עם המשפחה", אמרו בבית החולים.

עוד הוסיפו כי "צוותי מחלקות הקורונה בבית החולים, שטיפלו ומטפלים במאות חולים במסירות ובמקצועיות ועושים לילות כימים כדי להציל חיי חולים, קיבל בתדהמה ובעוגמת נפש עמוקה הכפשה זו, שמהווה דיבה פסולה ואסורה ומדרדרת את השיח הציבורי והחברתי לתהומות שכמותם טרם חזינו".

מטעם בית החולים הוגשה גם תלונה למשטרה בגין הסתה לאלימות נגד הצוותים הרפואיים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו