אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

הטענה ששינוי הטפסים בכלל לא נועד לחנך את האוכלוסייה אלא רק לא לפגוע באדם שלא אשם בחטא של הוריו - היא טענה מיתממת ומניפולטיבית, ביודעין ובזדון.

אנשים לא יוצאים להפגנות ולמלחמות חובקות עולם כדי שפלוני לא יעלב. לא יוצאים למאבקים בשביל פלוני. יוצאים למאבקים חובקי עולם כדי לשנות אופי וצביון של עם. יוצאים למאבקים על אידאולוגיה.

הרצון לשנות את הטפסים נועד להטמיע את התחושה שמסגרות חיים מוזרות והרסניות הן חלק מהמציאות. ולהפוך אותן לחלק מהנורמה הציבורית.

ואם כ"כ חשוב לכם שהילד ירגיש בנוח - למה יצרתם עבורו את המציאות המעוותת הזאת? מי שחשוב לו שהילד יחיה וירגיש בנוח - שיקים משפחה נורמלית, כמו שהיה כל הדורות. נאבקתם מאבק אדיר כדי ליצור ילד עם בעיה, ועכשו אתם דורשים להתחשב בבעיה שיצרתם? ומגייסים את עלבון הילד למאבק הציבורי שלכם?

עוד באותו נושא:

התשובה היא ברורה: אף אחד לא דורש להתחשב בילד. זה חלק מהמאבק לכך שהחברה תתייחס למסגרות המשונות כאל עובדה. שזה יהיה חלק מההויה הציבורית. ולזה כמובן אסור לנו להסכים. אנשים לא נאבקים על פלוני ועל נוחותו, אלא על אופי העם ודמותו.

כמובן שכך נכון וראוי, אבל זה קצת מגוחך להאבק על תדמית העם תוך כדי הכרזה שהקולקטיב לא מעניין, וחשוב רק לדאוג לפרט. (ומי שדואג לפרט ומזניח את הקולקטיב - פוגע בכל הקולקטיב).

חוץ מזה, מאז בריאת העולם ועד היום לא היה אדם אחד שלא היו לו אב ואם. אדם לא יכול להוולד בלי אב ובלי אם. גם אם תנסו להתעלם מהעובדה הזאת - היא כנראה לא תשתנה. לכל ילד יש אב שאינו אם, ויש אם שאינה אב. וכך גם ראוי ונכון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו