דוד ד'אור
דוד ד'אורצילום: יח"צ

דוד ד'אור כתב והלחין שיר מיוחד לאיציק סעידיאן במסגרת פרויקט של ארגון זהות שמטפל בפצועי צה"ל, ורצה לקראת יום הזהות שלהם להקליט שיר למודעות הנושא החשוב.

ארגון זהות מפיק מדי שנה את אירועי יום ההוקרה לפצועי צה''ל בשיתוף משרד החינוך, קק"ל וארגון נכי צה''ל, ולקראת לקראת יום ההוקרה לפצועי צה''ל שיערך בעוד כחודש הארגון הפנה לדוד 4 הלומי קרב שיודעים ואוהבים לשיר על מנת שיעבוד איתם על ביצוע משותף לשיר חדש שנולד בעקבות הסיפור המטלטל של איציק סעידיאן. דוד הרגיש שהוא חייב לזעוק את זעקתו של איציק, וכך נכתב השיר המרגש אותו מבצע דוד יחד עם דביר שנרב חיים לב טוב, אסי מקונן וניר רובין.

לפני מספר ימים הזמר והיוצר דוד ד׳אור ביקר את איציק סעידיאן בבית חולים שיבא, יחד עם שר הביטחון בני גנץ ועם זיו שילון, וביצע יחד עם 4 הלומי קרב שיר חדש שכתב עבורו ויוצא הבוקר רשמית כסינגל אל תחנות הרדיו.

״כשאיציק ראה אותי", סיפר ד'אור על הביקור, "הוא הפנה את פניו לעברי ושלח מבט חם שניכרה בו התרגשות, אך גם כאב עמוק. מחוץ לחדר שמעתי שאומרים שבדרך נס הוא מתחיל לתקשר מעט עם הסביבה, אך הוסיפו שהסכנה לא חלפה והדרך להחלמה עוד ארוכה מאד".

"הבטתי באיציק דרך המסיכה והוא הביט בי חזרה מהנהן בראשו , כמו אומר לי שלום. קשה היה לשיר לאיציק, שרתי בקול נחנק, מתאפק להסתיר את הרעד. שרתי לו שיר שכתבתי בעקבות זעקתו קורעת הלב. זעקה שטילטלה עם שלם".

ד'אור ממשיך ומספר שבזמן כתיבת השיר איציק היה במחשבתיו כל הזמן. "אמרתי לו שאינני מתיימר ולו לרגע להבין מה עבר ומה עובר עליו, אך הרגשתי שאני מוכרח להביע את רגשותיי בדרך שאני מכיר הכי טוב, דרך המוסיקה".

"היה לי חשוב לקבל את ברכתו, כדי לדעת אם בכלל לשחרר את השיר לעולם. וכשסיפרתי לו שאני מארח בשיר 4 זמרים נפלאים, הלומי קרב וחלקם פצועים, ששרים יחד איתי, הוא הביט בי ואמר בקול חלוש משהו שלא הבנתי".

דוד ד'אור שר לאיציק סעידיאן
דוד ד'אור שר לאיציק סעידיאןצילום: נעמה פרנק עזריאל, דוברות שיבא

"אימו שאינה משה ממיטתו יומם ולילה התקרבה אליו כדי לשמוע מילים שרק אמא יכולה להבין, הוא מאד אוהב את השיר , אמרה בחיוך גדול והוא מבקש לומר לך תודה רבה. אני מרגיש זכות גדולה לשיר לך, לחשתי קרוב לאוזנו. לפתע נראה היה לי שאיציק מתאמץ מאד להישאר ערני למעננו".

"הרגשתי לרגע מעין חיבור אנושי, סולידריות של כל הנוכחים בחדר" מסכם ד'אור, "אחדות קטנה שיצרה זעקה כל כך גדולה. מי יתן ואיציק יחלים במהרה, יחד עם כל הפצועים, בגוף ובנפש, אמן״.

"יום ההוקרה לפצועי צה''ל טומן בחובו את כל היפה בחברה הישראלית" אמר אלי ליפשיץ מנכל איגוד זהות, "הכרת תודה גדולה ולימוד שלנו למי וממי שמתמודד יום יום עם הנתינה והמסירות הגדולה שנתן עבור כולנו ולהמשך תקומת המדינה, יום ההוקרה הוא הזדמנות של כולנו להעמיק בסיבת היותנו כאן בארץ ולהתחבר אל הזהות היהודית ישראלית שלנו".

"דוד ד'אור בכשרון גדול יצר יצירת מופת מרגשת שתתן עוד נופך ליום ההוקרה. השיר המרגש נותן לכולנו אפשרות להבין ולו רק במעט מה עובר על הפצועים בהמשך חייהם. להעריך את הגבורה שלהם ואת המלחמה היומיומית להמשיך בחייהם למרות הכל".

מילות השיר:

לא רציתי לאבד את התמימות
תמיד חיפשתי משמעות
הייתי גם מוכן למות, בשבילנו , בשביל החיים
וכשמשהו בי נשבר
ואחרי רדף עבר
חיפשתי מישהו מוכר
ונשארתי, לבד עם הפחדים
רק תעטפו אותי חזק
כי כשהרגש משותק
אז זה מגיע מכיוון אחר
אני נראה קצת מנותק
אבל בראש כלום לא נמחק
ומבפנים , אצלי הכל בוער
פזמון :
הסתכלו לי בעיניים
את מה שהן ראו אני כבר לא אשכח
הסתכלו לי בעיניים
בחלומות שלי, הכל עוד נוכח
אני הכל זוכר
אני חזרתי אחר

אבל אף פעם לא מוכן לוותר
אני החזקתי חזק בשבילכם
עכשיו זה תורכם .

מנסה לא לאבד את השפיות
רק מחפש עוד הזדמנות
להסתכל למציאות בעיניים
בלי להיכנע
להסתתר, מבלי לחשוש מהמפלצת שבראש
ולנסות שלא לפגוש את הרגע
כשמשהו השתנה .

רק תעטפו אותי חזק
כי כשהרגש משותק
אז זה מגיע מכיוון אחר
אני נראה קצת מנותק
אבל בראש כלום לא נמחק
ומבפנים , אצלי הכל בוער