הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן אמר היום (רביעי) לערוץ 7 כי הוא לא חתם על המכתב של איגוד רבני תורת הארץ הטובה נגד תכנית הכשרות של מתן כהנא, ואף הסתייג מחלק מהנאמר בו.

כזכור, איגוד "רבני הארץ הטובה" שבו חברים זקני רבני הציונות הדתית יצא אתמול במכתב חריף נגד מתווה הכשרות שמקדם שר הדתות כהנא.

בין השאר נטען במכתב כי "השר שמע את ההשגות שלנו ולא שינה דבר ממהות התוכנית, שמטרתה להרוס את הרבנות הראשית לישראל (כפי שמתפארים חברי הכנסת של ליברמן והשמאל). הבנו ממנו שאין לו סמכות לשנות, הוא מחויב למפלגות הרוצות לעקור את היהדות מארץ ישראל, שרוצות לטשטש את הזהות היהודית של מדינת ישראל ולהפוך אותה ל'מדינת כל אזרחיה'".

הרב דרוקמן אמר לערוץ 7: "אני ודאי לא מזדהה שמגמתו של מתן כהנא זה להרוס את הרבנות הראשית. אני לא חושב כך. אני חושב שמתן כהנא הוא רוצה בטוב, גם אם יש חילוקי דעות איתו".

לדבריו, "הוא טועה, לא שאני חושב שבדיוק מה שהוא רוצה זה הטוב, אבל הוא רוצה בטוב. הוא רוצה לשפר, הוא רוצה לחזק את הכשרות. אני מוכן להסכים עם הרבנים שהוא טועה, אבל הוא לא מתכוון להרע. כוונתו לדעתי, ואני משוכנע בזה, לטובה".

הרב דרוקמן הדגיש כי על אף ששמו מוזכר בדף הלוגו של איגוד הרבנים, על המכתב הזה הוא לא חתם. "זה לא בשמי", אמר. "אני חתום על זה? בשמי זה רק אם אני חתום, זה בשמי. העובדה שאני לא חתום על זה אז זה לא בשמי. אני מודיע שאני לא חתמתי על זה".

הרב סיפר כי הסכים להוציא מכתב נגד תכנית הכשרות של השר כהנא, אך עם הנוסח שיצא הוא לא הסכים. "אמרו לי שעמדו להוציא מכתב נגד העניין של הכשרות", אמר. "אני לא מתנגד שיוציאו מכתב נגד המתווה של השר מתן כהנא על הכשרות, אבל ודאי שאני לא עברתי על המכתב".

"אני לא חתמתי על המכתב, רואים שלא חתמתי על המכתב", הדגיש. "שאלו אותי על עצם המכתב, דעתי הייתה על עצם המכתב שאם אנשים רוצים לפרסם מכתב נגד מתווה הכשרות של השר מתן כהנא הם ודאי יכולים לפרסם מכתב, אבל השאלה גם מה כתוב בתוכן ואיך הוא כתוב. על זה אני לא אחראי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו