הרב דרוקמן והשר מתן כהנא
הרב דרוקמן והשר מתן כהנא צילום: דוברות

איגוד "רבני הארץ הטובה" שבו חברים זקני רבני הציונות הדתית יוצאים הערב (שלישי) במכתב חריף נגד מתווה הכשרות שמקדם שר הדתות מתן כהנא, ומבקש לפתוח לתחרות את שוק הכשרות בפיקוח של הרבנות הראשית.

הרבנים מספרים במכתבם כי ישבו עם השר כהנא והציעו לו דרכים אחרות לפתור את הבעיות במערך הכשרות אך לדברי הרבנים ''הוא מחויב למפלגות הרוצות לטשטש את הזהות היהודית של מדינת ישראל ולהפוך אותה למדינת כל אזרחיה''.

צילום: חופשי

נוסח המכתב המלא:

אנו קוראים לראש הממשלה ולכל חברי הכנסת, להצביע נגד רפורמת הכשרות, שלא מוזילה את הכשרות ולא מיטיבה עם הצרכנים ויש בה רק פגיעה בזהות היהודית של מדינת ישראל.

רבים מאיתנו ישבו עם השר מתן כהנא והראנו כי אפשר לשפר ולייעל בתוך זמן קצר את מערך הכשרות באופן משמעותי על ידי שלוש החלטות:

1. הפעלת כל המשגיחים כעובדי המועצות הדתיות ולא כעובדי המקומות המושגחים ולא כעובדי קבלן.

2. קביעה מעוגנת בחוק, של נוהל כשרות אחיד בכל הארץ.

3. אישור תקנים ותקציב למחלקת יבוא של הרבנות הראשית, כדי לזרז את הטיפול באלפי בקשות היבוא.

השר שמע את ההשגות שלנו ולא שינה דבר ממהות התוכנית, שמטרתה להרוס את הרבנות הראשית לישראל (כפי שמתפארים חברי הכנסת של ליברמן והשמאל). הבנו ממנו שאין לו סמכות לשנות, הוא מחויב למפלגות הרוצות לעקור את היהדות מארץ ישראל, שרוצות לטשטש את הזהות היהודית של מדינת ישראל ולהפוך אותה ל'מדינת כל אזרחיה'.

אנו קוראים לציבור ולכל הרבנים, לא לתת יד ולא להיות שותפים להרס הכשרות במדינת ישראל ולפגיעה הקשה בצביון היהודי של מדינתנו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו