צפו: השר עיסאווי פריג׳ התפוצץ על "הרשימה המשותפת" ערוץ כנסת

עימות חריף נרשם במליאת הכנסת בצהריים (רביעי) בעת הדיון בחוק "להנצחת זכרם של קורבנות הטבח בכפר קאסם" שהעלתה ח"כ עאידה תומא-סלימן מהרשימה המשותפת.

ח"כ תומא סלימאן נאמה בערבית וטענה, אני מצפה שתתחברו לרגע להרגשת האובדן, לרגש של עם שעבר עליו טבח, והצליח לשמור על עצמו במולדתו. הכרה, היא שלב הכרחי בדרך לתיקון, זו האמת שנכונה לטבח בכפר קאסם, נכונה לנכבה, ונכונה ליכולת לבנות עתיד משותף".

עוד באותו נושא:

השר עיסוואי פריג' ביקש להתייחס לדבריה, עלה לדוכן ותקף את חברת הכנסת בחריפות. "עצוב לי מאוד כבן למשפחה שכולה של הטבח, גדלתי על הכאב הזה. הרצון להביא להכרת המדינה לאחריותה מלווה אותי כל חיי. זה הנושא החשוב לי ביותר בפעילותי הציבורית. מאז שנבחרתי לכנסת קידמתי את הצעת החוק שמונחת לפנינו וסיכמנו לפני שלוש להעביר אותה להצעה לסדר בוועדת החינוך".

"אני כבן למשפחה שכולה מבקש מימם להעביר את ההצעה להצעה לסדר אבל אתם מתעקשים כי אתם רוצים לעשות מהכאב שלנו פוליטיקה פנימית. אני מזהיר אתכם, שימו את הטבח בצד. אתם מנצלים את הכאב שלנו בשביל כמה קולות".

תומא סלימן החלה להתעמת עם פריג' מילולית והוא זעק לעברה, "תשתקי כבר, תתביישי לך".

יו"ר הכנסת מיקי לוי ניגש לעזור לשר פריג' לרדת מהדוכן והגיש לו כוס מים. גם לאחר שירד מן הדוכן המשיך השר פריג' להתעמת עם חברי הרשימה המשותפת.

בהמשך הוא פונה למרפאת הכנסת לאחר שחש ברע ולאחר בדיקה עזב את הכנסת ונסע לביתו.

במהלך ההצבעה על החוק תמכה בו מפלגת רע"מ לצד הרשימה המשותפת. מפלגות העבודה ומרצ הצביעו עם מפלגות הימין נגד החוק. ח"כ אבתיסאם מראענה נעדרה מהמליאה. ההצעה לא אושרה על ידי הכנסת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו