צפו: השר עיסאווי פריג׳ התפוצץ על "הרשימה המשותפת" ערוץ כנסת

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מתייחס לזעם של השר עיסאווי פריג' שהופנה לחברת הרשימה המשותפת עאידה תומא-סלימן ומעניק לו גיבוי מפתיע.

"יש לי מחלוקות קוטביות מאוד איתו, אבל עיסאווי פריג' הוא שחקן נשמה ולקח ללב אמיתית את האירוע היום במליאה. הוא תומך בהיותה של ישראל מדינה יהודית, מתנגד לטרור, ואף הגיע לנחם את משפחתו של ראובן שמרלינג הי"ד מאלקנה שנרצח בידי טרוריסט בישובו כפר קאסם".

"היחיד מהפוליטיקאים הערבים בכנסת שמייצג באמת את טובת מצביעיו במגזר הערבי ולא עסוק במאבק לאומי נגד מדינת ישראל כמו תומכי הטרור האנטי ציוניים ברע"מ ובמשותפת, הוסיף סמוטריץ'.

לדבריו, "הוא ודומיו יכולים וצריכים להיות שותפים במדינת ישראל. זה לא יטשטש את הויכוחים הנוקבים שיש לי איתו, כמו עם רבים בשמאל הישראלי, במגוון שאלות של זהות וערכים ותפיסות מדיניות".

"אבל מי שמקבל את כללי המשחק ואת ההגדרות היסודיות של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית הוא שותף לויכוח. התקשרתי עכשיו לדרוש בשלומו ולאחל לו בריאות איתנה", סיכם סמוטריץ'.

העימות של פריג' ותומא-סלימן התרחש בדיון על חוק להנצחת הטבח בכפר קאסם. השר עיסוואי פריג' ביקש להתייחס לדבריה של המציעה, עלה לדוכן ותקף את חברת הכנסת בחריפות. "עצוב לי מאוד כבן למשפחה שכולה של הטבח, גדלתי על הכאב הזה. הרצון להביא להכרת המדינה לאחריותה מלווה אותי כל חיי. זה הנושא החשוב לי ביותר בפעילותי הציבורית. מאז שנבחרתי לכנסת קידמתי את הצעת החוק שמונחת לפנינו וסיכמנו לפני שלוש להעביר אותה להצעה לסדר בוועדת החינוך".

"אני כבן למשפחה שכולה מבקש מימם להעביר את ההצעה להצעה לסדר אבל אתם מתעקשים כי אתם רוצים לעשות מהכאב שלנו פוליטיקה פנימית. אני מזהיר אתכם, שימו את הטבח בצד. אתם מנצלים את הכאב שלנו בשביל כמה קולות".

תומא סלימן החלה להתעמת עם פריג' מילולית והוא זעק לעברה, "תשתקי כבר, תתביישי לך".

יו"ר הכנסת מיקי לוי ניגש לעזור לשר פריג' לרדת מהדוכן והגיש לו כוס מים. גם לאחר שירד מן הדוכן המשיך השר פריג' להתעמת עם חברי הרשימה המשותפת.

בהמשך הוא פונה למרפאת הכנסת לאחר שחש ברע ולאחר בדיקה עזב את הכנסת ונסע לביתו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו