סגן השר גדי יברקן
סגן השר גדי יברקן צילום: ערוץ 7

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר וח"כ גדי יברקן מהליכוד יוזמים הצעה לדיון מהיר בוועדת הבריאות של הכנסת בנושא חיסוני ילדים בגילאי 5-11 מפני נגיף הקורונה.

בן גביר ויברקן טוענים כי צריך לקיים דיון בכנסת בעקבות המלצת ה-FDA על חיסון ילדים בגילאי 5-11 מפני נגיף הקורונה, לקראת האפשרות המסתמנת של תחילת מבצע חיסונים לילדים אלו בישראל בחודש דצמבר הקרוב.

"בטרם קבלת ההחלטה על חיסוני ילדים, יש להבהיר שבמדינת ישראל לא נפטר מקורונה אף ילד ללא מחלות רקע", נכתב בהסבר לבקשתם של הח"כים לקיים דיון.

כגיבוי לדברים צוטטו נתוני "מועצת החירום הציבורית לקורונה", ולפיהם הסיכון בקרב ילדים למחלה קשה נמוך מאוד ואף נמוך יותר מהסיכון ממחלת השפעת הרגילה שאנחנו רואים בכל חורף.

"במדינת ישראל, פחות מ-1 ל-2500 ילדים מאומתים נזקק לסיוע רפואי, והמידע מראה שגם מתוך מאושפזים שנמצאו חיוביים לקורונה, רבים אושפזו מסיבה שכלל אינה קשורה לקורונה. בנוסף, סקרים סירולוגיים מראים שמספר הילדים שנדבקו (ולא הראו סימני מחלה) הרבה יותר גדול ממה שחשבנו, כך שנראה שהסיכוי למחלה קשה נמוך הרבה יותר", נכתב בנתונים שמסרו חברי הכנסת.

בן גביר ויברקן מבקשים לקיים בכנסת דיון מעמיק "כדי לשקול בכובד ראש מתן חיסון לילדים, בשקיפות מלאה".

ח"כ בן גביר מסר: "יש לקיים דיון גם בכנסת על הצורך בחיסון ילדים מקורונה. על מנת להגיע להחלטה נכונה עבור ילדינו, יש לאזן בין הצורך במניעת הידבקות לבין השמירה על בריאותם הנוכחית והעתידית של ילדינו".

ח"כ יברקן: "ה-FDA אישר לשימוש בחירום את החיסון לקורונה, במצב החירום הקיים אין בישראל מצב המצדיק חיסון ילדים בחיסון ניסיוני שתוצאותיו טרם פורסמו לציבור. למען דור העתיד של ישראל חיסון ילדים מחייב אותנו לקיים דיון מעמיק וברגישות רבה ולא בחופזה".