השלט החדש שנתלה בכניסה לסניף בגבעתיים
השלט החדש שנתלה בכניסה לסניף בגבעתיים צילום: מושיק גולדשטיין

עיריית גבעתיים נענתה לבקשת תנועת הנוער בני עקיבא והחליפה שלטים שנכתבו בשפה הרב מגדרית בכניסה לסניף המקומי.

התנועה פנתה לעירייה לאחר שהובא לידי הנהלת התנועה כי בכניסה לסניף בני עקיבא גבעתיים קיים שלט עם לוגו העירייה ולוגו התנועה, עליו נכתב "ברוכים הבאים" בעברית רב-מגדרית שעיצבה מיכל שומר.

העברית הרב-מגדרית שיצרה מיכל שומר היא עיצוב מיוחד לאותיות השפה עברית, כך שמתאפשר לכותב לכתוב בעברית ומבלי להגדיר למי הוא פונה.

שומר עיצבה 12 תווים חדשים ו-11 אותיות וסימן ניקוד. כך למשל, על מנת שלא להשתמש באופן הרגיל במילה "אתן" ולפנות רק לנשים, שומר עיצבה אות המשלבת את האות מ' סופית ונ' סופית ונתנה לה את השם "נם סופית".

מיד עם היוודע דבר תליית השלט בעברית המשובשת, פנתה התנועה, כאמור, לעירייה ודרשה להסירו. "השלט המדובר נתלה על ידי עיריית גבעתיים בכל מוסדות החינוך וסניפי תנועות הנוער בעיר", נמסר מתנועת הנוער בני עקיבא. "בעקבות זאת - תנועת בני עקיבא פנתה לעירייה בבקשה להסרת השלט וממתינה לתשובתה הסופית בעניין".

אלא שמאז החלפת השלט הותקף סניף בני עקיבא בעיר על כך שהוא אינו 'סבלני'.

מושיק גולדשטיין, המשנה לראש עיריית גבעתיים, סיפר בחשבון הפייסבוק שלו, "בימים האחרונים מופצים השמצות שקרים ברשתות החברתיות ונעשה שיימינג מרושע לתנועת בני עקיבא בגבעתיים. בני עקיבא בכלל ובני עקיבא גבעתיים בפרט היא תנועה מובילה שבנויה ומבוססת על מנהיגות נשית חזקה ומשמעותית שמעצימה נשים".

"יחד עם זאת זו תנועת נוער דתית מסורתית היונקת ממורשת ישראל. לתנועה יש קו חינוכי ערכי של למעלה מ-70 שנים המכבד כל מגדר ואדם ומשלבת תורה ועבודה כדרך חיים. התנועה הצמיחה ומצמיחה דורות של חניכות וחניכים, בוגרות ובוגרים שהגיעו לחזית העשייה של מדינת ישראל. כחלק מזה גם השפה הויזואלית במתחם הפיזי של התנועה נובעת מהערכים של התנועה", הוסיף.

לדבריו, "לכן תואם עם עיריית גבעתיים והסניף נוסח שילוט חדש המעצים נשים מחד ומכיר ביחודו של כל מגדר מאידך, השלט החדש הוכן ונתלה: 'ברוכות הבאות וברוכים הבאים'. זהו שלט מכבד, מעצים ומזמין. אך לצערי יש מי שמנסים להסית להתסיס לעורר שנאת חינם על כלום. זה הדבר היחיד שהם טובים בו. להשניא. זה מה שיש להם למכור. פשוט לעשות עוול לתנועה מפוארת".