אסטרונאוט
אסטרונאוט צילום: ISTOCK

ארבעה אסטרונאוטים שיעשו את דרכם חזרה מתחנת החלל הבינלאומית היום (ראשון) ירגישו לכמה שעות כמו תינוקות ויאלצו ללבוש חיתולים, לאחר שהאסלה בקפסולת החלל שלהם נשברה.

האסטרונאוטית האמריקאית מייגן מקארתור סיפרה בסרטון וידאו מקפסולת החלל כי האסלה נשברה וארבעת האסטרונאוטים ישתמשו בחיתולים על מנת לעשות את צרכיהם עד שישובו לכדור הארץ לאחר טיסה של 20 שעות.

"טיסת חלל מלאה בהמון אתגרים קטנים. זה רק עוד אחד שניתקל בו במהלך המשימה שלנו. אנחנו לא יותר מדי מודאגים מזה", סיפרה מקארתור.

במהלך מסיבת עיתונאים שערכו מתוך קפסולת החלל שלהם, סיפר גם האסטרונאוט הצרפתי תומס פסקט על חלק מהקשיים הלא צפויים איתם התמודד צוות האסטרונאוטים במהלך שישה החודשים בהם שהו בתחנת החלל הבינלאומית.

אחת מהן היתה דליפה בתא השירותים שלהם, שגרמה להם להסיר חלק מלוחות הקפסולה ולגלות ריכוזים גדולים של שתן שהצטבר בהם לאחר שלא התנקז. לאחר בדיקה של מהנדסים שקבעו כי הצטברות הנוזלים לא גרמה נזק או סיכון לפעילותה של קפסולת החלל, קיבלו האסטרונאוטים אישור לטוס חזרה לכדור הארץ תוך שנדרשו ללבוש חיתולים על מנת להימנע משימוש באסלה השבורה עד לנחיתתם.

והיו גם רגעים משמחים יותר: מקארתור סיפרה לעיתונאים כי צוות האסטרונאוטים הצליח לגדל לראשונה בחלל פלפלי צ'ילי. "זו היתה דחיפה מורלית נחמדה", סיפרה מקארתור, שהוסיפה כי האסטרונאוטים שתלו את זרעי הצ'ילי כאשר הגיעו לתחנת החלל לפני שישה חודשים והחלו לקטוף את הפלפלים הראשונים לפני מספר ימים.