איתי עם חתיכת האגוז
איתי עם חתיכת האגוז צילום: אסותא באשדוד

אל בית החולים הציבורי אסותא באשדוד הובא תינוק בן שנה וארבעה חודשים, איתי שבתיאל, תושב העיר יבנה, לאחר תלונות על שיעול וחום.

מבירור המקרה עולה, שהתינוק הגיע לפני כשבועיים לרופא המשפחה בעקבות תלונות על שיעול וחום. הרופא הסיק שמדובר בדלקת ריאות ונתן טיפול מותאם. לאחר כשמונה ימים, כאשר לא חל שיפור במצבו, חזרו ההורים לרופא המשפחה שהציע להם לגשת למיון ילדים בבית החולים הציבורי אסותא באשדוד.

עם קבלתו בבית החולים בוצע צילום ריאות, שנראה על ידי ד"ר דורית אטר רופאת הריאות שהעלתה סברה כי קיים חשד לגוף זר בריאות שהוביל לדלקת חריפה ובצקת.

ההורים סיפרו לצוות הרפואי כי שבועיים טרם פנייתו, התינוק ניסה לאכול אגוז קשיו. הם האמינו כי הצליחו להוציאו מהפה של התינוק, אך לא כך היה הדבר. התינוק הוכנס לחדר ניתוח לצורך בדיקה של העץ הריאתי בהרדמה. בבדיקה נמצא שהגוף הזר הינו אגוז קשיו וכי שאריות של האגוז נמצאות בדרכי הנשימה המרוחקות יותר וחוסמות אותם. רב אגוז הקשיו הוצא אך שני חלקיקים זעירים נשארו באזור צר מאוד בעץ הראיתי.

בשלל מיקומם של החתיכות, לא היה ניתן ניתן להוציאם ללא ניתוח נוסף. אתמול הצליחו צוות אא"ג/ניתוחי ראש צוואר, הרדמה וריאות ילדים להוציא את שתי חתיכות אגוז הקשיו מריאותיו של התינוק.

לאחר התייצבות מצבו במחלקת טיפול נמרץ הועבר התינוק למחלקת ילדים והוא צפוי להשתחרר לביתו ביממה הקרובה.

זוהר שבתיאל אם התינוק: "הילדים שלנו הם הדבר היקר והחשוב לנו ביותר. הסטה של מבט, אפילו לרגע, עלולה לסכן את חייהם. החשש משילוב של אגוזים ותינוקות הוא מוצדק ועלול להיות קטלני. גלו משנה זהירות. חשוב לי להודות לצוות הרפואי בביה"ח הציבורי אסותא אשדוד, על המקצועיות היחס והסבלנות".

ד"ר נועה רוזנפלד, מנהלת טיפול נמרץ ילדים: "הזיהוי והפעולה הראשונית של ההורים תרמו להוצאת רוב הגרעין אך חלקים אחדים התפרקו ונשאפו לריאותיו של התינוק וסיכנו את חייו. זה היה עלול להוביל למוות. חשיפת מזונות קשים לילדים ותינוקות בגילאים הללו אסורה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו