ירושלים יש רק אחת
ירושלים יש רק אחת צילום: תנועת הריבונות

עשרות מפגינים הגיעו בפעם השלישית ברציפות למשמרת מחאה מול בית השגריר האמריקני, במקום בו הייתה פעילה הקונסוליה האמריקנית עד להעברת השגרירות לירושלים.

במקביל לאירוע שהתקיים בשעה 17:00 (שעון ישראל) התקיימה גם משמרת בניו-יורק ביוזמת ארגון AFSI.

דבריו של סגן הנשיא לשעבר מייק פנס מהימים האחרונים תורגמו והוקרנו מול שגרירות ארה"ב בירושלים. "ממשל ביידן מתכנן לפתוח קונסוליה אמריקנית בירושלים עבור הפלשתינים, זה צעד בלתי חוקי והגיע הזמן שהקונגרס ימנע מביידן פתיחת קונסוליה במקום שבו עומדת השגרירות", אמר ביידן.

רן ישי, מי שכיהן גם כיועץ מדיני וכשגריר תחת נתניהו וגם כמנכ"ל משרד ירושלים לשעבר, אמר כי "בלתי מתקבל על הדעת שהממשל האמריקני יפעל בעניין ירושלים נגד החוק בארצות הברית ונגד החוק בישראל - בשתי המדינות יש חוק שקובע שירושלים העיר המאוחדת היא בירת ישראל ואין כל אפשרות שבעיר בירה של מדינה אחת תהיה נציגות שמואמנת למקום אחר".

תת אלוף במיל' אמיר אביבי מייסד תנועת הביטחוניסטים: "ירושלים היא תמצית כל המאבק על ריבונותו בארץ ישראל וזה לא מקרי שהניסיון לקעקע את הזכויות הלאומיות שלנו בלב ארצנו מתמקד במאבק על עתידה של ירושלמים. קונסוליה פלסטינית בירושלים משמעותה בטווח הארוך חזרה למציאות של תוכנית החלוקה. עקירת ירושלים מישראל והפיכתה לעיר בריבונות בינלאומית. הצעד אותו רוצה לקדם הממשל יביא לצונאמי של קונסוליות זרות תוך רמיסת השורש ממנו העם היהודי שואב את החיבור שלו לארץ ישראל. מול איום זה קציני ומפקדי ישראל יחד עם כל עם ישראל יעמדו איתן. לא נאפשר לתוכנית זו להתממש".

אחד המשתתפים אריה הס אמר: "פתיחת קונסוליה אמריקאית בבניין הזה או בכל בניין אחר בירושלים היא תקיעת סכין בליבו של העם היהודי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו