רכבת בטוקיו, יפן
רכבת בטוקיו, יפןצילום: ISTOCK

חברת הרכבות היפנית JR West ידועה בזכות ההקפדה על לוחות זמנים מדוייקים במיוחד, כאשר נהגי הרכבות של החברה יודעים כי אסור להם לאחר ולו בדקה אחת בהגעה לתחנה.

זה בדיוק מה שקרה לאחד הנהגים בחברה, שהרכבת בה נהג איחרה בדקה שלמה להגיע לתחנה בחודש יוני בשנה שעברה.

מעסיקיו של האיש החליטו לקנוס אותו בסכום של חצי דולר בלבד, על מנת להזהיר אותו כי בפעם הבאה יקפיד יותר על לוח הזמנים. אלא שהנהג הזועם החליט להשיב מלחמה ותבע בחזרה את חברת הרכבות היפנית בסכום של 19.5 אלף דולר.

הנהג טען בכתב התביעה כי אמור היה להגיע לתחנת רכבת ריקה על מנת לקבל את הרכבת מידי נהג אחר, ולהמשיך משם לתחנה בדרום יפן. אלא שהאיש הגיע בטעות לרציף הלא נכון, וכאשר הבין את טעותו מיהר לרציף הנכון על מנת לקבל את הרכבת ולהתחיל במסע לכיוון תחנת היעד.

כתוצאה מהבלבול חל עיכוב של דקה ביציאת הרכבת הריקה מהתחנה, ובהגעתה לתחנת היעד בדרום יפן. האיש טען להגנתו כי לא נגרם שום נזק כתוצאה מהטעות מאחר והרכבת היתה ריקה, וכי הקנס שהוטל עליו אינו מוצדק.

חברת הרכבות מצידה טענה כי הקנס הוטל על הנהג בעקבות חוק "אין עבודה – אין שכר" וכי הקנס היה מוטל גם במקרה של איחור ברכבת עמוסת נוסעים, או במקרה ועובד אינו מגיע למקום עבודתו ללא הסבר.

מערכת הרכבות היפנית ידועה בזכות הדיוק שלה, כאשר במקרה המפורסם ביותר פרסמה חברת הרכבות התנצלות רשמית בפני הלקוחות לאחר שאחת הרכבות יצאה מהתחנה 20 שניות מוקדם מדי.