אוהדי בית"ר (ארכיון)
אוהדי בית"ר (ארכיון) צילום: פלאש 90

אחרי שבועות ארוכים שהחרימו את משחקי הבית של קבוצתם, ארגון האוהדים של בית"ר ירושלים, 'לה-פמיליה', חוזרים לאצטדיון טדי.

אחרי אירוע האלימות החמור שהתרחש במשחק הכדורגל באצטדיון בלומפילד מול הפועל ת"א, במהלכו היכו כ-15 אוהדים המזוהים עם ארגון 'לה-פמיליה' אוהדים חברים שלהם ליציע בשל עידוד שחקן מוסלמי, בארגון האוהדים הבית"רי מסיקים מסקנות ומבינים כי הגיעו לנקודת אל-חזור.

אחרי שקיבלו ביקורות קשות ושרבים קראו להם לסגור את ארגון האוהדים שאמנם אחראי על תצוגות רבות ביציע אך גם למעשי גזענות ואלימות לא מעטים, קיימו בארגון האוהדים ביום חמישי האחרון פגישה עם אוהדים במהלכה שמעו את הביקורות והודו כי נעשו טעויות מצידם.

לדברי ארגון האוהדים הירושלמי, מטרת הפגישה הייתה לדון במצב היציע והקהל ולאחד מחדש בין כולם.

היום (ראשון) הודיעו ב'לה-פמיליה' על שורת החלטות שגיבשו כתוצאה מהביקורות עליהם בתקופה האחרונה.

"ארגון לה פמיליה מתנגד לכל פעולה אשר יכולה לפגוע בביתר ירושלים, היא שלנו לפני הכל. ארגון לה פמיליה קם מאהבת בית"ר בלבד וישרת את בית"ר ירושלים וכלל הקהל. כל פעולה אלימה שיכולה לפגוע בבית"ר ירושלים או בקהל, לא מייצגת אותנו ולא תייצג בעתיד. הארגון מתנער ומבהיר שמי שיפעל כנגד החלטת הארגון, אינו חלק מהארגון ובטח שאינו מייצג את הארגון", התחייבו ראשי לה פמיליה.

עוד אמרו בארגון האוהדים כי "החל ממשחק הבית הקרוב הארגון יחזור למקומו הטבעי ביציע המזרחי, עם כל הפסטיבל שרובכם מכירים ואוהבים".

ב'לה-פמיליה' דחו את הטענות כי הם חוזרים ליציע בגלל שהבינו שיש להם תחליף ויש מי שימלא את חסרונם וכתבו כי "להחלטה שיקול אחד ויחיד - טובת המועדון מעל כל אדם, מחאה וכו'".

"לצערנו בית"ר ירושלים לא קבוצה גדולה אודות לבעלים כושל, ומתוך הבנה שלאורך השנים ללא קהל תומך לבית"ר יהיה קשה יותר להיאבק, החלטנו להקדים תרופה למכה על מנת להיות השחקן ה-12, זה שיוציא את המועדון לדרך חדשה וחזקה, בלעדינו הם לא יכולים".

ומה לגבי המחאה מול הבעלים משה חוגג שמונע מאוהדים ספציפיים להיכנס לתחומי המגרש?
"נעזור לכל אוהד של בית"ר בין אם הוא חלק מהארגון או לא, במידה וייכנס לרשימה כזאת או אחרת.
עמדתנו הייתה החרמת המשחקים, אבל לאחר שיחות עם חלק מהאנשים שמופיעים ברשימה בחרנו בהמשך תמיכה מלאה דרך היציע בבית"ר ירושלים. אלו המופיעים ברשימה דרשו והפצירו שנחזור למשחקי הבית. עדיין, אנחנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לשנות את רוע הגזירה, ומפה קוראים לכל אוהד להגיע לכל משחק בין אם הוא מופיע ברשימה או לא".

"זכות המחאה היא לגיטימית בכל מקום בארץ ישראל - אבל לא על חשבון בית"ר. מחאות לא ייעשו בשטח המגרש, לא בהווה ולא בעתיד אם וכאשר יהיו כאלה, גם לא שריקות בוז כנגד שחקנים.
במידה ולא תצא הודעה רשמית מטעם הארגון, שום מחאה לא תייצג את הארגון, והארגון אינו חלק.

עוד הודיעו ראשי ארגון האוהדים כי "מתוך הבנה מלאה שביציע האוהדים יש כל כך הרבה דעות הארגון יערוך מידיי תקופה מפגש שקורא אליו את האוהדים הקבועים מכל הגוונים, אלו שאנו מכירים לאורך השנים על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר למען כל הקהל ובית"ר ירושלים יחד".

לסיכום אמרו ראשי הארגון כי "אנו קוראים לכל הקהל לא להיגרר לשום מופע הסתה מעתה ואילך כנגד הארגון. יש גורמים שמונעים יותר משנאת הארגון מאשר אהבת בית"ר, אנחנו רק יכולים לתת להם עצה לרדת מהעץ, אנחנו פה מלפני ולתמיד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו