שר האוצר אביגדור ליברמן
שר האוצר אביגדור ליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (שלישי) לאולטימטום שהציבה מפלגת רע"מ לפיו אם לא יעבור חוק החשמל עד יום רביעי, באותו יום לא יתקיימו הצבעות במליאה.

"היה ברור שיהיו חריקות בקואליציה, אבל בסופו של דבר הממשלה מתפקדת. חריקות כנראה שיהיו וילוו אותנו כי הקואליציה צרה ויש כל מיני ניגודים מבחינת התפיסה האידיאולוגית הבסיסית", דברי ליברמן בראיון ל-103FM.

"הקואליציה תשרוד אם נצטרך להיכנס למלחמה מול חמאס ובלי זה. אנחנו לא מוטרדים משלמות הקואליציה, זה לא שיקול כשמדברים על ביטחון אזרחי ישראל. אם מישהו ינסה ליצור פרובוקציה - נעשה מה שצריך לעשות הרבה יותר טוב מהממשלה הקודמת", הוסיף.

הוא התייחס גם לעליית מחירי הדיור וטוען שהיא לא קשורה לממשלה הנוכחית. "זו הירושה שקיבלנו. הממשלה הזו קמה ביוני השנה, וכדי לספק את הביקוש, המדינה חייבת לבנות כל שנה לפחות 60 אלף יחידות דיור, בשנה האחרונה בנו פחות מ־48 אלף".

"אם אני מסתכל בצורה יותר אובייקטיבית - הבוסטר לעליית המחירים הוא ללא ספק ריבית הפריים הנמוכה ביותר, שעומדת כמעט על 0, זה למעשה הדחף לאותן משכנתאות רבות שהציבור לקח מחודש מאי", הוסיף ליברמן.

לדבריו, "אני מסתכל על עליית הדיור בכל העולם, וישראל נמצאת בסוף הטבלה, אולי מקום 3 מהסוף. כשאני משווה אותנו לשוודיה וארה"ב - אנחנו נמצאים בתחתית הרשימה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו