אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

אישה בת 74, תושבת ירושלים, גרמה בטעות לשריפת יותר מ-70 שטרות בשווי של כ-10,000 שקל לאחר שחיממה אותם במיקרוגל בניסיון לחטא את השטרות מקורונה.

ר', גמלאית, מנהלת את כספי ועד הבית מזה שנים ובמסגרת תפקידה היא גובה כסף מדיירים. "השבוע אספתי את כל השטרות בסך אלפי שקלים", היא כתבה לבנק ישראל.

"מחשש לקורונה נגעתי בשטרות עם כפפות ובתמימותי קיבלתי עצת חברה, הכנסתי אותם לקערת פלסטיק עם אקונומיקה וחיממתי אותם במיקרוגל כדי לחטא אותם. יצאתי מהמטבח ומיד חזרתי כשאני מריחה ריח שרוף והכסף נשרף".

האישה אמרה: "אני מרגישה אשמה גדולה בגלל שזה כסף שלא שייך לי. אני אזרחית נאמנה ומעולם לא גרמתי להשחתת כסף. אני מתכוונת לשים בקופת הוועד צ'ק מחשבוני בסכום הנ"ל, ולהחליף את השטרות הפגומים. זה גורם לי לתסכול ומקשה עלי עוד יותר להעביר את הימים הקשים האלה ספונה בבית, שלא לדבר על העניין הכלכלי. הכנסתי החודשית שהיא פנסיה לא גבוהה".

באתר ynet דווח כי המקרה החריג הועבר לבדיקה במחלקת המטבע בבנק ישראל ולאחר שמומחי זיהוי השטרות בבנק קבעו כי השטרות מקוריים הוחלט לזכות את חשבונה של ר' בכל סכום הכסף שנשרף והם הופקדו בחשבון ועד הבית.

"אני את הלקח למדתי", אמרה ר' לאנשי הבנק. "אמשיך להיות בוועד הבית, אבל לא אחמם השטרות במיקרוגל או בכל צורה אחרת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו