יהודית קצובר ונדיה מטר
יהודית קצובר ונדיה מטר צילום: אסתר אליהו

שוב מרימים ההסתה והטרור את ראשם.

רצף הפיגועים וניסיונות הפיגועים הגיע לשיא עם הירצחו של אליהו דוד קיי הי"ד. יחד עם עם ישראל כולו אנו כואבים את כאב האבדן ומתפללים לרפואתם ושלומם של פצועי הפיגוע.

האויב הערבי ממשיך להניח את ירושלים במרכז שאיפותיו והוא עושה זאת בכל דרך, בין אם בזירה דיפלומטית-מדינית ובין אם בזירה הטרוריסטית.

שתי הזרועות מבקשות ללפות את ישראל ולאלץ אותה לסגת ממקור חיותו של עם ישראל, אך העם איתן מאוחד סביב אחדותה של ירושלים וריבונותו עליה.

נראה שמאמצי הממשל האמריקאי ללחוץ על ממשלת ישראל להקים קונסוליה עבור הפלשתינים בירושלים, יחד עם החייאת רעיון המדינה הפלשתינית על ידי חלק משרי הממשלה והמהלכים לחיזוק כלכלת הרש"פ, מפיחים שוב רוח חיים בתקוות הערבים להקים מדינה על חורבות ישראל.

תקווה זו היא המנוע המוביל את גלי הטרור המרימים ראש בשבועות האחרונים.

במענה ציוני הולם והכרחי על ממשלת ישראל להתלכד סביב התבטאויותיהם הפומביות והחד משמעיות של ראש הממשלה נפתלי בנט, שר החוץ יאיר לפיד ושר המשפטים גדעון סער, ולפיהן קונסוליה אמריקאית בירושלים לא תקום.

במקביל מתחזקת דווקא כעת דרישתנו ליישום תכנית 'ירושלים רבתי' שתרחיב את גבולה של ירושלים מכל עבריה ותבהיר לעולם כולו את עוצמת אחיזתה המתחזקת של מדינת ישראל בבירתה הנצחית.

לירושלים נשא עם ישראל עיניו לאורך אלפיים שנות גלותו, לארץ ציון ירושלים כסף וייחל גם בימיו הקשים ביותר.

כעת, בימי פריחתה של האומה, אל לנו להרפות ידינו מאחיזתנו בה, אל לנו לגלות חולשה. דווקא כעת עלינו להעצים את הקשר ההיסטורי והמעשי לעיר, להמשיך ולבנות את קומת הזהות היהודית של עם ישראל בארצו, ולתת בכך מכה של ממש לתקווה הערבית לראות בחורבנה חלילה של ישראל.

בבניין ירושלים וארץ ישראל ניבנה וננוחם!