ח"כ ג'מאל זחאלקה (משמאל)
ח"כ ג'מאל זחאלקה (משמאל) צילום: FLASH 90

הפרקליטות החליטה שלא להורות על פתיחה בחקירה נגד חבר הכנסת לשעבר ג'מאל זחאלקה שקרא לפני כשנה למרי ואף פילל לכיתור התנחלות והעברתה מהעולם.

כזכור, זחאלקה, יו"ר בל"ד לשעבר, אמר בראיון לכאן רשת ב' כי "צריך לעשות פעולות שיביאו לקיצו של הכיבוש הישראלי. אני מתכוון לזה שתהיה התקוממות עממית, מרי אזרחי, בגדה המערבית נגד הכיבוש. מאה אלף פלסטינים יכולים לכתר התנחלות ולהפריד אותה מהעולם בלי לנקוט באלימות".

חברי כנסת ופעילי ימין נוספים פנו לפרקליטות וליועץ המשפטי לממשלה בדרישה כי תיפתח נגד זחאלקה חקירה פלילית בחשד להסתה או המרדה.

בפרקליטות נימקו את ההחלטה שלא להורות על פתיחה בחקירה. "החלטתי שלא להורות על פתיחה בחקירה פלילית מהטעם שלא קם חשד סביר לביצוע עבירה", נאמר במכתב ששלח עו"ד אלון אלטמן, מ"מ המשנה לפרקליט המדינה.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "בעוד את חכ"ל מיכאל בן ארי הם ירדפו על כל ציוץ בטוויטר, ישלחו לו שוטרים הביתה כאחרון הפושעים - נגד זחאלקה, עודה וסמי אבו שחאדה לא תיפתח אפילו חקירה קטנה. זה ידוע מזמן, בישראל יש אכיפה בררנית. אם אתה ימני כל ציוץ שלך זה גזענות ופשע ואילו אם אתה ערבי הכל זה דרכי שלום וחופש הביטוי. נמשיך לפעול לחשיפת האיפה ואיפה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו