תומר גינת במדי הפועל תל אביב
תומר גינת במדי הפועל תל אביב צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

שחקן נבחרת ישראל בכדורסל וקפטן קבוצת לבלואה הצרפתית, תומר גינת שיתף היום (שני) בפוסט כנה וחושפני במיוחד כי הוא מתמודד עם חרדה.

גינת, קפטן הפועל תל אביב לשעבר סיפר כי עם המראתו מישראל לצרפת, התפרץ אצלו התקף חרדה.

"לפני קצת יותר משנה, ארזנו נועה ואני את החיים שלנו, ויצאנו להרפתקאה בפריז. יצאנו להגשים חלום שחלמתי כל החיים, לשחק כדורסל ולעשות את הדבר שאני הכי אוהב לעשות בעולם - ברמות הגבוהות", כתב גינת בפוסט.

"אף אחד לא הכין אותי למה שאני הולך לעבור בתקופה הזאת. אני זוכר כשישבנו בשער ממש לפני הטיסה הרגשתי איך כל העולם מתהפך עליי ושאלתי את עצמי "למה?".

"היינו אחרי ארבע שנים מדהימות בתל אביב, קרוב לכל החברים שלנו, חיים את החיים הכי טובים שיכלנו לבקש, אני הייתי הקפטן של הפועל תל אביב. היינו מאושרים. לא הבנתי למה אנחנו עושים את זה לעצמנו, לא הצלחתי לראות את הטוב. באותו רגע כל מה שיכולתי לראות אלו הדברים שאני אפספס: החברים שימשיכו להיפגש כל יום בלעדיי, המשפחה שתעשה ארוחות שישי וחגים בלעדיי, החיים בארץ שימשיכו להתנהל כרגיל, רק שאני רחוק".

"הייתי גמור, ראיתי שחור ואחרי שהצלחתי לזהות שאני חווה התקף חרדה קשה", סיפר גינת. בצר לו פנה גינת למנחה הטלוויזיה, אסי עזר אותו פגש כמה שבועות לפני כן. "אזרתי אומץ ושלחתי הודעה לאסי עזר, ידעתי שהוא עבר הרבה עם חרדה בחייו ואחרי היכרות קלה בינינו כמה שבועות קודם לכן החלטתי שאולי הוא יכול לעזור לי. אחרי הכל הוא לא באמת מכיר אותי ואני עדיין לא הייתי מוכן לחשוף את התמודדות שלי עם החרדה לאנשים שכן מכירים אותי. אסי הבין מיד, כתב לי לדבר איתו שוב מיד בנחיתה. אחרי כן הוא התקשר אלי בשיחות וידאו כמעט כל יום, בדק שאני בסדר כל שעה ובגדול - הוציא אותי מזה".

"מאז אני ממשיך לחוות התקפי חרדה קטנים או גדולים מפעם לפעם אבל היום כבר יש לי את הכלים להתמודד עם זה. אני עושה מדיטציה, מתרגל נשימות, מדבר על מה שאני מרגיש עם נועה, נעזר בטיפול מקצועי אצל פסיכולוגית ובעיקר לא מפחד לשתף את הקרובים אליי ועכשיו את כולכם".

לסיום כתב גינת: "כשאני מסתכל אחורה על התקופה הזאת, אני אומר תודה. בחיים לא עברתי חוויה כל כך מעצימה כמו שעברתי בשנה הזאת. בהרבה רגעים הרגשתי שאני לא מסוגל לעבור את זה, וגיליתי אחרת. זה היה האתגר הגדול ביותר שעברתי בקריירה שלי ובחיים שלי, ואני הכי שמח בעולם שעברתי אותו. ברור לי שהחרדה, שהעבירה אותי כמה שיעורים על עצמי, תמשיך להיות חלק ממני אבל היום אני כבר מוכן הרבה יותר ומפחד הרבה פחות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו