עו"ד רונאל אלקיים, סמנכ"ל חברת ההשקעות פ.א.י גרופ נדל"ן, מספר על השקעות הנדל"ן העכשוויות בעידן בו מחירי הדירות ממשיכים לעלות, ועל המיזם הרווחי בו מתמקדת החברה שלו בימים אלה.

"מבצעי השקעות ועסקים בתקופה הזו פונים לאפיק הנדל"ן, כי אנחנו יודעים שההיצע נמוך והביקוש מאוד גבוה לנדל"ן, ולכן בעשר השנים האחרונות אנחנו רואים עליה הדרגתית קבועה", אומר אלקיים ומזכיר את דבריו של שר האוצר המביע תקווה שעליית מחירי הנדל"ן לא תעלה על תשעה אחוזים.

"מי שרוצה לעשות עסקאות בטוחות עושה עסקאות בנדל"ן", אומר אלקיים המספר על דירות שנמכרו עד לא מכבר בחצי מיליון שקלים וכעת נמכרות במיליון וחצי שקלים ואף יותר מכך. "כמעט בכל מקום בישראל מחירי הנדל"ן עלו יפה מאוד".

בחברת ההשקעות של אלקיים מבקשים לשים דגש מיוחד על הקרקעות ופחות על הדירות עצמן. "אנחנו מחפשים אלטרנטיבות כי מחירי הדירות נמצאים בשיא. ממוצע התשואה לדירה נע בסביבות 2.5 אחוז, שזה נמוך מאוד. מי שעושה עסקאות נדל"ן לא קונה דירות, כי התשואה מאוד נמוכה. מה שניתן לעשות הוא לחפש קרקעות בשלב מתקדם שרמת הרווחיות שלהם מאוד גבוהה וניתן להרוויח בטווח זמן קצר".

מציאת קרקעות שכאלה מחייבת עבודה מקדימה משמעותית של איתור ובדיקה של נתונים.

רוצים לשמוע פרטים על הפרויקט? השאירו פרטיכם כאן

התשואות בקרקעות גבוהות הרבה יותר מאשר בהשקעות בבנקים, אומר אלקיים בהתייחס לטווח זמנים של 3-5 שנים והרווח יכול להיות למעלה ממאה אחוזים. "לכן אנחנו מציעים לבחון אלטרנטיבה השקעתית אחרת עם רמת ביטחון מאוד גבוהה. מי שרוכש קרקע היא נרשמת על שמו בטאבו. מדובר ברכישה לכל דבר", הוא מדגיש. במציאות בה מס הרכישה נע סביב השמונה אחוז עולה החיפוש אחר קרקע להשקעה שבו התשלום החד פעמי הוא של שישה אחוזים, "וזה יתרון משמעותי. לכן משקיעים רבים פונים אלינו כדי להשקיע בקרקעות".

אלקיים מספר על הבדיקות המקדמיות המחויבות לפני עסקה שכזו. הבדיקה הראשונית הא של סטטוס הקרקע, אם מדובר בקרקע חקלאית או קרקע לבנייה. "היום הכול מאוד פשוט באתר המנהל לתכנון. את הבדיקה הזו חייבים לעשות", הוא אומר ומציין בדיקות נוספות הכרחיות כמו מצב התכניות, המיקום ועוד על מנת לוודא את היתכנון הרווח.

"אנחנו עושים את כל הבדיקות המקדמיות ולפני הצעת קרקע ללקוח אנחנו עוברים הרבה מאוד עבודה, נפגשים עם בעל הקרקע, עם הרבה מאוד עורכי דין וחוזים כדי להביא את הדברים ללקוח בצורה הטובה והאמינה ביותר. אנחנו רוצים שהלקוח יידע בדיוק היכן הקרקע עומדת ומה מצבה".

המיזם בו מתמקדת כעת החברה של אלקיים היא רכסים שבצפון, שם הקרקע בשלבים אחרונים של תכנון והשלב הבא הוא שלב הפיתוח. "זו הזדמנות פז למשקיעים להיכנס להשקעה ברמת רווחיות מאוד גבוהה. רכסים היא במגמת פתרון למצוקת הדיור לחרדים. אנחנו נותנים קרקע לבנייה שאינה ספקולציה אלא רכישה וודאית של קרקע המיועדת לכך. ערך הקרקעות יעלה בהתאם למחירי הדיור בכל המדינה ויותר מכך. אנחנו מציעים למשקיעים להצטרף להשקעה של קרקע בטאבו שניתן להרוויח בה הרבה. לא תמיד יש הזדמנות שכזו. חבל להשאיר את הכסף בבנק כשהוא לא עובד בשבילכם".

רוצים לשמוע פרטים על הפרויקט? השאירו פרטיכם כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו