להט"ב
להט"ב צילום: ISTOCK

בלשכת הרמטכ"ל טוענים כי חיילות לא הוכרחו להכנס להרצאה בנושא "יציאת להט"בים מהארון", וכי לא הייתה בקשת שחרור שלא אושרה.

כזכור, חיילות המשרתות במפקדת בסיס של אחת מחטיבות החי"ר של פיקוד הדרום התלוננו לאחרונה כי גורמי הפיקוד בבסיסן הכריחו אותן להיכנס להרצאה שכזאת.

המרצה, קצינה בשירות קבע, הטיפה לחיילים ולחיילות במהלך ההרצאה, שהיתה חובה בפקודה ללא אפשרות שחרור, על "יציאה מהארון והתמודדות". החיילות שניסו להימנע מכניסה להרצאה אף ספגו צעקות וקבילה הוגשה על ידן למשרד הבטחון.

בארגון תורת לחימה, המטפל במקרה זה כמו במקרים דומים, שלחו מכתב חריף למפקד פיקוד הדרום אלוף אליעזר טולדנו שבו כתבו: "תפקידו של צה"ל הוא ניצחון במלחמה וחיסול מחבלים וזוהי מלאכתך, מלאכת הקודש בה הינך עוסק ומתרכז שנים רבות. לא יתכן כי ביחידה צבאית תתבצע כפיה להט"בית נגד חיילים וחיילות, הנראית כמו מורשתו של הסוטה (לכאורה) גל אוחובסקי. חובת כל מפקד לעצור שטיפת מוח פרוגרסיבית רדיקלית זו שאין מקומה בסדר היום של הצבא ומשאביו, בוודאי לא בכפיה הנוגדת את כבוד האדם, ומעודדת בצה"ל עיסוק לא-ממלכתי בשנוי במחלוקת."

בלשכת הרמטכ"ל השיבו לפניית ארגון 'בצלמו' בנושא וטענו, כאמור, כי לא הייתה בקשת שחרור שלא אושרה. "לאחר תחקור עם מפקדים ביחידה ומארגני היום, לא הועלתה בקשת שחרור אחת שלא אושרה", נמסר מלשכת הרמטכ"ל.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "אין ספק שיש לעודד חיילים וחיילות לשמוע הרצאה על סובלנות ואהבת האחר. יחד עם זאת מדובר בנושא אשר לדעת רבים הינו פסול הלכתי ולפיכך אין מקום לעשות הרצאות אלו לחיילים ובכלל בצה"ל. זכותו כמובן של כל חייל לחיות כאורח חייו ולשמוע כל סוגי הרצאות שרק יבחר אבל לא במסגרת צבאית אלא במסגרת אזרחית. אנחנו נמשיך להילחם להוציא מצה"ל פוליטיזציה וערכי שמאל פרוגרסיבים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו