חיים שדמי
חיים שדמי צילום: ערוץ הכנסת

חיים שדמי, פעיל השמאל שאמר בכנסת "תנו לנו את הרשות להפעיל נשק, אנחנו נעשה את העבודה עבור הפלסטינים", טען היום (רביעי) כי לא התכוון לכך ברצינות.

כזכור, שדמי קיבל את רשות הדיבור בכנס נגד "אלימות מתנחלים" כביכול, וקרא לנציגיו בקואליציה לתת לו ולחבריו נשק כדי שיוכלו להפעילו נגד יהודים ביהודה ושומרון.

"הכנס מבורך והיוזמה מבורכת", אמר היום לישי שנרב ב'גלי צה"ל'. "הכנס הזה מקורו בעובדה שבחצי שנה האחרונה, מאז הרכבת הממשלה הנוכחית, יש הסלמה בפעולות האלימות של מתנחלים שמופנית גם כלפי פעילי שמאל שמסייעים לפלסטינים".

לדבריו, "הרקע להסלמה הזאת הוא שלממשלה החדשה, רגיש עבורה לבוא ולהתמודד עם המתנחלים האלה".

בשלב זה נשאל על ידי המראיין: "אתה התכוונת ברצינות לרעיון שהמדינה תתן לכם נשק כדי להסתובב איתו ולהגן על פלסטינים מותקפים ברחבי יהודה ושומרון?" שדמי השיב: "לא. לא, אבל שוב אני חוזר ואומר, אתה לא יכול לקחת משפט ולנתק אותו מקונטקסט".

"אני אגיד לך מה הקונטקסט", אמר שנרב. "קראת להם מתנחבלים משפט אחד לפני זה".

שדמי: "די כבר לגלגול העיניים. תרצה תקרא להם מחבלים, תרצה תקרא לזה טרור, תרצה תקרא לזה עבריינות. העובדה שהאמירה שהפכה למעוררת המחלוקת זו אמירה שלי שעד דקה שתיים קודם שר בממשלה, עיסאווי פריג', אומר לנו לפעילים תמשיכו להיות השכפ"ץ שלנו".

"מי יצר פה את הספין על הדבר הזה?" הוסיף. "אני שמח לשמוע שמועצת יש"ע וימנים רבים פתאום זועקים נגד אמירות. האם הוגשה תלונה במשטרה נגד נוער הגבעות שתוקפים באלימות? לא חולף יום שאין בו אלימות מצד מתנחלים. פעילי שמאל מותקפים באלות ובאבנים. באנו לתבוע מהמדינה להתנהג כמו מדינה ריבונית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו