במהלך השבוע האחרון התקיימו לא פחות מ-14 הופעות "צמאה" לרגל חג הגאולה המצוין בחסידות חב"ד- י"ט כסלו.

בסך הכל כ-60,000 איש השתתפו במופעים המלהיבים שנערכו בבנייני האומה בירושלים, בכיכובם של האמנים ברי סחרוף, אביתר בנאי, ישי ריבו, אברהם פריד, עקיבא, יובל דיין, לאה שבת, רוחמה בן יוסף ועוד. על הניהול האמנותי הופקד יעקב אסרף, ואת הניהול המוזיקלי ביצע נאור כרמי.

האירועים התקיימו בשיתוף עיריית ירושלים ובברכתו של ראש העיר משה ליאון ושל המחלקה לתרבות יהודית בעירייה.

במשך השבוע הפכו בנייני האומה ל'פסטיבל חסידות צבעוני' שהציע תכנית לכל אורך היום, הכוללת חוויית לימוד, מוזיקה, אמנות ותרבות. במקום התקיימו ימי שיא חווייתיים לנוער, שהגיעו מעשרות ישיבות תיכוניות ואולפנות והשתתפו במשחקים אינטראקטיביים במקום וכן אירועי נשים עוצמתיים שהפכו בשנים האחרונות לאטרקציה בפני עצמה.

עוד התקיים במקום: יריד ספרי חסידות בהנחות ענק בשיתוף רשת 'אור החיים' וכן תערוכות אומנות ייחודיות של האמן ברוך נחשון ז"ל ושל סטודנטיות מהמחלקה לתקשורת חזותית באמונה- המכללה האקדמית לאמנויות ועיצוב.

כמו כן הושק אלבום צמאה 6, ונמכר באירוע. באלבום לוקחים חלק מיטב האמנים בביצועים חדשים ומרגשים לניגונים ישנים - אביתר בנאי, ברי סחרוף, שלומי שבת, אביב אלוש, ברי סחרוף ועוד.

למעלה מ-200,000 אלף ספרי חסידות נמכרו כמידי שנה במחירי רצפה, ובמקום הוגשו לכל אורך השבוע כיבוד חם ועשיר. לא פחות מ-9,000 ליטר טשולנט, 26,000 מנות קיגל, 30,000 מנות מרק חם ו-3,000 ק"ג רוגלעך נאכלו במקום במהלך השבוע.

12,000 בני נוער מישיבות תיכוניות ואולפנות השתתפו במסגרת אירועי הנוער של צמאה ביום שיא בחסידות בארגונה של מדרשת מעיינותיך. הצעירים עברו במתחם חדשני ואינטראקטיבי שכלל 13 תחנות משחק והנאה, ביניהם: מעגל מתופפים, פינת 'קבלות טובות', התוועדות ולימוד, הריקוד של צמאה, 'התו הנעלם', ציור ואמנות ועוד. התחנות זיכו את התלמידים בנקודות אותן המירו בחנות המזכרות של צמאה ורכשו מתנות ממותגות. בנוסף, קיבלו התלמידים חנוכיות לטובת קיום מבצע הדלקה בסביבת ביתם בחג החנוכה.

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום: חיים טוויטו

הרב משה שילת, העומד בראש פסטיבל צמאה, אמר: "אנשים קיבלו כאן מנות גדושות של חסידות ושמחה לכל השנה כולה. התרגשנו לראות את הצמא והגעגוע לאחר כמעט שנתיים של מגפה. יוצאים מכאן עם חוויה ייחודית לגמרי. צמאה מצליח להמציא את עצמו בכל פעם מחדש, ממש כמו החסידות- מעין עתיק הזורם כבר מאות שנים, אך כל מהותה היא ההתחדשות וההתרעננות התמידית".

הזמר אברהם פריד אמר: "ימי צמאה נותנים כוחות לכל השנה. לשמוע את הקהל שר בשמחה גדולה. בדרך כלל בהופעות צריכים לבקש שהקהל יצטרף, אבל לאירוע הזה הם מגיעים עם אנרגיות ומעבירים אותן לנו הזמרים ונותנים לנו כוח. אני מחכה לאירוע הזה כל השנה. הצעירים הם דור העתיד שלנו והם מלאים בשמחה, אמונה וביטחון. הם חזקים מאוד ואני גאה בהם", אומר פריד.

הזמר עקיבא תורג'מן שהשתתף כמעט בכל המופעים אמר: "הכי התרגשתי מאירועי הנוער. איזה נוער מתוק יש לנו, הופעות מפוצצות באנרגיות. תמיד כולם מדברים על הנוער שיושב בטלפונים וכאן 3,000 בני נוער בוערים באהבת ה'. הם שמחים בשמחת החסידות, נחשפים לתכנים הללו וזה מדהים. זו כמובן גם שליחות, אבל אני עולה לבמה בהשתאות כשאני רואה את האנרגיות של הנוער".

חיה ולס, האחראית על אירועי 'צמאה' לנוער ולנשים אמרה: "פגשנו את הנוער אחרי שנה וחצי של קורונה. עשינו להם כאן יום שלם במהלכו הם חוו את החסידות על כל ענפיה ואחר כך נכנסו למופע שמבשל את כל החוויות של היום למשהו גדול. לקחנו את המרץ של הנוער לצד הטוב כדי שיהפכו את העולם עם כל האנרגיות האלה".