כלא גלבוע
כלא גלבוע צילום: פלאש 90

בעקבות עדותו של מפקד בית סוהר גלבוע על סרסור בחיילות חובה ששירתו בכלא, השר לביטחון פנים עמר בר לב פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לערוך בחינה מחודשת של ממצאי החקירה והחלטת הפרקליטות בנושא.

בר לב אמר "לאחר שוועדת הבדיקה הממשלתית בנושא בריחת האסירים מבית סוהר גלבוע הודיעה כי האירוע שעלה מעדותו של מפקד בית הסוהר אינו עניין שייבדק על-ידי הוועדה, פניתי ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט בהמלצה לערוך בחינה נוספת של הממצאים שעלו בתיק החקירה שבוצעה על-ידי היחידה לחקירות סוהרים וכן של החלטת הפרקליטות לסגור את התיק נגד הסוהרים המעורבים בפרשה".

השר הוסיף: "הדברים המתוארים בעדותו של גונדר משנה פרדי בן-שטרית, שבוצעו לכאורה בסוהרות בשירות חובה, מעלות קבס ומזעזעות". בשיחה שקיים עם מפכ״ל המשטרה, רב-ניצב שבתאי, עודכן בר לב כי במשטרה בוחנים את העדות.

ח״כ אופיר סופר (הציונות הדתית) פנה לשר לביטחון פנים בבקשה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת התנהלות שירות בתי הסוהר. ״מדובר בפרשה חמורה. לטעמי קיימים בפרשת הסוהרות שלושה היבטים שבהם השב״ס פשוט כשל. בהיבט הערכי, בהיבט הפיקודי ובהיבט הביטחוני", אמר.

''לצערי ועדת הבדיקה שהקים השר בר לב לא תעסוק בנושא החמור הזה ועל כן אני רואה חשיבות רבה בהקמתה של ועדת חקירה פרלמנטרית״, הוסיף סופר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו