חיסון חדש
חיסון חדש צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

חברת BioNTech שפיתחה את החיסון יחד עם חברת פייזר, הודיעה כי תצליח לפתח חיסון למוטציה החדשה בתוך 100 ימים.

על פי הודעת BioNTech החברה תדע בתוך שבועיים האם החיסון הנוכחי נגד קורונה יעיל מספיק נגד המוטציה הדרום אפריקאית החדשה, "במידת הצורך, אנו מוכנים לבצע שינויים בחיסון שלנו על מנת להתאים אותו לגרסה החדשה של נגיף הקורונה.

פייזר וחברת BioNTech נקטו פעולות כבר לפני מספר חודשים על מנת להיות מסוגלות להתאים את חיסון ה-mRNA בתוך שישה שבועות ולשלוח אצווה ראשונית בתוך 100 ימים במקרה של זן שעמיד בפני החיסון", נמסר בהודעת BioNTech. גם חברת מודרנה שפיתחה חיסון נגד קורונה הודיעה כי היא בוחנת שלושה חיסונים קיימים על מנת לנסות ולהתאים אותם לזן החדש, אומיקרון.

"מלכתחילה אמרנו שאם אנו מבקשים להביס את המגפה, הכרחי שנהיה פרואקטיביים ככל שהנגיף מתפתח. המוטציות החדשות בזן האומיקרון מדאיגות, ובמשך מספר ימים אנו מתקדמים במהירות האפשרית על מנת להוציא לפועל את האסטרטגיה שלנו לטיפול בגרסה זו", אמר מנכ"ל מודרנה, סטפן בנסל.

מאז גילוי הזן החדש בדרום אפריקה, חוששים מדענים כי הוא עלול להיות עמיד בפני החיסונים הקיימים נגד קורונה, אך כרגע אין עדיין מידע מספיק על מנת לקבוע האם יש צורך בהתאמת החיסונים הקיימים לזן החדש. חיסונים מסוג mRNA נחשבים כקלים יחסית לשינוי והתאמה לזנים חדשים של הנגיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו