ח"כ משה ארבל
ח"כ משה ארבל צילום: חזקי ברוך

ח״כ משה ארבל (ש״ס) טוען כי ישראל לא הכניסה את מרוקו ומצרים לרשימת המדינות האדומות כדי לא להכניס לבידוד את גנץ שחזר ממרוקו וקרין אלהרר שחזרה ממצרים.

"זן קורונה מידבק במיוחד שהתגלה לראשונה בדרום אפריקה וקיים חשש לגביו כי עשוי להתגבר על חלק מיעילות החיסון לקורונה. אתמול התגלה לראשונה הזן הדרום-אפריקני באירופה בחולה מבלגיה שהגיעה ממצרים דרך טורקיה. מסיבה לא ברורה מצרים, בדומה ליתר מדינות צפון אפריקה, הוחרגה ממגבלות הכניסה שהוחלו ביחס לכמעט כל מדינות אפריקה", מציין ארבל."נסיבות החרגתן של מדינות צפון אפריקה תמוהות ואי אפשר להתעלם מהחשש כי שיקולים פוליטיים שנוגעים ביחסים עם מדינות אלו קיבלו עדיפות על השיקולים הבריאותיים והאפידמיולוגיים בעניינן. על חברי הוועדה אף לתת משקל מיוחד לביקורו של שר הביטחון במרוקו ושל שרת האנרגיה במצרים בימים האחרונים, ולרצונם הטבעי שלא להיות מחויבים בבידוד בשל נסיעותיהם".

"רשימת המדינות המוגבלות למסע ומחייבות בידוד בתקנות מעלה חשש ממשי להתערבות שיקולים פוליטיים ואישיים בשיקולים הבריאותיים שראוי שינחו החלטות מסוג זה. מתבקש לבדוק מהם הנתונים והסיבות שהנחו את הממשלה בעיצוב הרשימה ובהשמטת מצרים ומדינות צפון אפריקה מהרשימה. על חברי הוועדה ויושב ראש הוועדה לשקול נתונים אלו בבואם לאשר מחר לבקשת הממשלה את התקנות האמורות ולעמוד על בכירותם של השיקולים האפידמיולוגיים הבריאותיים בהחלטות הנוגעות למאבק בקורונה", כתב ארבל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו