חגית פאר
חגית פארצילום: ג'ון פרץ

תגובות סוערות על פוסט פייסבוק של תנועת "נעמת" לקראת יום המאבק באלימות נגד נשים.

יו"ר נעמת חגית פאר טענה בדף הפייסבוק שלה כי "ילד שנחשף לאלימות עלול להפוך לבוגר אלים, ילדה שנחשפה לאלימות עלולה להפוך בעצמה לקורבן".

גם בדף הפייסבוק הרשמי של תנועת הנשים נכתב פוסט בניסוח דומה, המייחס לילד הקרבן עתיד אלים אך לילדה שהפכה קרבן לא. יש לציין כי לאחר שהתעוררה ביקורת נערך הפוסט בדף הפייסבוק הרשמי של נעמת.

העיתונאית אמילי עמרוסי אמרה כי מדובר באמירה רעה. "אלימות במשפחה היא פשע כנגד ילדים וילדות שעלולים לגדול להיות מכים ומתעללים או לגדול להיות קורבנות, אבל האמירה שנשים תמיד יהיו קורבנות - שמופיעה במודעה של נעמת - היא אמירה רעה", כתבה בחשבון הפייסבוק שלה.

לדבריה, "ילדות שנחשפו לאלימות עלולות לגדול להיות אימהות מכות וגננות מתעללות. ילדים שנחשפו לאלימות עלולים להפוך לקורבנות אלימות מסוגים שונים. פשוט אל תהרסו לילדים שלכם את החיים".

הפוסט כפי ששיתפה אותו חגית פאר
הפוסט כפי ששיתפה אותו חגית פארצילום: מסך פייסבוק

פורום הארגונים למען המשפחה התייחס אף הוא לפרסום. "פורום הארגונים למען המשפחה מוקיע את פרסומי ארגון נעמת שנכללו בקמפיין לכבוד יום אלימות כנגד נשים", נמסר מפורום הארגונים. "חיבור שנעשה בקמפיין בין אלימות כנגד נשים לאלימות כנגד ילדים מחייב קודם כל חשיפת והוקעת העובדה (ע"י נעמת) כי ילדים נפגעים לצערינו בגני ילדים על ידי מטפלות אלימות - דבר שלא נעשה".

"ועוד - אלימות אינה 'בוחרת את קרבנותיה'. בנים כבנות שנחשפים לאלימות נפגעים ותיוגם וחלוקתם לבנים אלימים ובנות קרבנות משרת מטרה אחת והיא ליבוי מלחמה בין המינים. טוב תעשה נעמת אם תחזור בה מפרסומים פוגענים אלו", כך פורום הארגונים למען המשפחה.

מנעמת נמסר בתגובה: "זו רק אופציה אחת שניתנה כדוגמה, אך משראינו שהתעוררו אי הבנות שינינו את הניסוח ועתה הניסוח הוא: 'ילדות וילדים החשופים לאלימות עלולים להפוך לבוגרים.ות אלימים.ות או לקורבנות".