אקסטרים 2X2 חוזר
אקסטרים 2X2 חוזר צילום: עיריית ירושלים

כמו טריאתלון, רק של כדורסל. מחר (שלישי) ייצא לדרך טורניר מיוחד במינו וראשון מסוגו בישראל ובעולם כולו ולא בפעם הראשונה. מדובר בטורניר הכדורסל הייחודי 'אקסטרים 2*2 ירושלים' אותו יזמה ומפיקה עיריית ירושלים כאשר זו מאתגרת את ענף הכדורסל ותקיים בפעם השנייה את אירוע הכדורסל הייחודי במהלך חופשת חג החנוכה.

כאמור, מדובר במשחק ייחודי וראשון מסוגו בישראל ובכלל בעולם, המיועד לזוגות מכל הגילאים.

המשחק שפותח על ידי מחלקת הכדורסל שבאגף הספורט העירוני, משלב בתוכו 4 תחרויות כדורסל מאתגרות וביניהן: משחק 2*2 על סל אחד, תחרות קליעה, משחק Two Ball, הישרדות ותחרות שלשות. כל אלה יתקיימו תחת מסגרת של זמן, בעצימות גבוהה ללא הפסקות וללא עצירות במשך כשעה.

כי לכל אחד מ-4 המשחקים יינתן ניקוד משלו, כאשר הניקוד המקסימלי של כל ארבעת המשחקים יחד הוא 100 נקודות. הקבוצה המנצחת היא זו שתשיג את הניקוד המשוקלל הגבוה ביותר בתחרות, זאת בנוסף לניקוד הבונוס שיוענק על מיומנויות המשחק החל מיכולות המשחק והקליעה, התנהלות אסטרטגית בלחץ של זמן ועד להתמודדות עם פעילות אינטנסיבית במיוחד.

הפעילות תחצה את העיר ירושלים כולה, כאשר השלבים הראשונים של התחרות יתקיימו מחר בהיכל הספורט בימק"א בין השעות 10:00-16:00 לגילאי נוער ומ-19:30-22:30 לבוגרים ובוגרות, וימשיך בשלבים המוקדמים ב-1.12 בימק"א בשעות 10:00-16:00, ב- 2.12 בהיכל הספורט פסגת זאב גם כן בין 10:00-16:00 , ב-5.12 בהיכל הספורט מלחה באותן השעות וב- 6.12 באולם הספורט 'דנמרק'. המנצחים בתחרויות אלו יעלו לאירוע הגמר החגיגי שייערך במעמד ראש העיר ירושלים משה ליאון במהלך חודש דצמבר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון שמח על האירוע המיוחד שיתקיים זו הפעם השניה ואמר: "אני מברך על העשייה היצירתית, החלוצית והמקורית של אגף הספורט בעיר. היכולת לייצר משחק ירושלמי כחול לבן ייחודי בענף מעידה על מקצועיות חסרת פשרות של האגף והבנה קהילתית יוצאת דופן. נמשיך לטפח ספורט ברחבי העיר ולהנגיש אותו לשכונות. אנחנו בטוחים שהמשחק יהווה מודל לחיקוי בכל העולם וכמו תמיד מציון תצא בשורה".

פרטים נוספים והרשמה באתר העירוני .

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו