ג'ו ביידן
ג'ו ביידן צילום: Official White House Photo by Adam Schultz

נשיא ארה"ב ג׳ו ביידן התייחס הערב (שני) בנאום שנשא לזן האומיקרון החדש של נגיף הקורונה והגדיר אותו - "סיבה לדאגה, אך לא סיבה לבהלה".

חרף העובדה שטרם נתגלה בארצות הברית חולה בזן החדש, העריך הנשיא האמריקני כי זה עניין של ימים עד שיתגלה אחד כזה.

לדבריו, האמריקנים מסוגלים להתמודד גם עם הזן החדש. "לפני שנה אמריקה התקשתה אל מול הזן הראשון של הקורונה. ניצחנו אותו ואז נפגענו מוריאנט נוסף וחזק יותר - הדלתא. פעלנו נגדו ואנחנו רואים שמספר הנפטרים מהדלתא יורד. נילחם בכל הכוח וננצח גם את הזן החדש".

ביידן אמר עוד כי ייקח עוד זמן מה עד שיהיה ברור אם החיסונים מועילים נגד הזן החדש ועל כן קרא לכל מי שיכול לקבל את מנת החיסון השלישית - הבוסטר.

הוא הסביר גם מדוע החליטה ארה״ב לאסור כניסה על נוסעים משמונה מדינות בדרום אפריקה ואמר כי מדובר בצעד מנע מפני הזן החדש של הקורונה.

"זה לא הזמן להיות בפאניקה. אנחנו צריכים להיות מודאגים, והדאגה שלנו צריכה לדרבן אותנו לעשות דברים שאנחנו יודעים שעובדים. במקום להשתגע, במקום להיות בפאניקה, פשוט תעשו את הדבר הנכון", הוסיף ד״ר אנתוני פאוצ׳י, האחראי על המאבק בקורונה.

בארגון הבריאות העולמי הודיעו מוקדם יותר כי לפי שעה לא זוהה מקרה של מוות כתוצאה מהזן החדש, אך הוסיפו כי עלייה בתחלואה תגרום ללא ספק לחולים במצב קשה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו