תפסנו לראיון את המאמנת תחיה שטמר כדי להבין אחת ולתמיד: מה מה הסיבה האמיתית
שבגללה נשים מוצאות את עצמם רווקות עד גיל מאוחר? ומה ההבדל בין אימון אישי לבין אימון לחתונה?

ראשית, למה בכלל צריך את המושג הזה "אימון לחתונה"? הרי יש היום מספיק קורסים והכשרות למאמנות. מה הסיפור של אימון לחתונה?

"יש כיום הרבה מאמנות וזה אכן דבר שהוא מדהים אשר נותן המון ברכה לעולם. אך כשמדובר באימון לחתונה - זה נושא מאוד ספציפי שממוקד בחתונה בתוך נישת האימונים. ולפני שבכלל צוללים לתחום זה, חובה עלינו להבין את עולם הרווקות, כדי לדעת איך לעזור להן.

זה לא האימון הרגיל של נתינת כלים לביטחון עצמי. יש פה סיפור הרבה יותר רחב והרבה יותר עמוק.
מפני שיש המון בנות שחושפות את התסכול שלהן מול כל מני אנשים שאין להם באמת דרך לעזור להם, אין להם כלים. וכשאין כלים מדויקים ונכונים - זה גם יכול להזיק להן ולבלבל אותן.

לפרטים נוספים ולהרשמה ל"אימון לחתונה" הצטרפי לכנס הוירטואלי הקרוב של תחיה שטמר מבית ערוץ 7

בעצם, לאמן אישה לחתונה זה יותר מסובך?

זה לא מסובך ולא פשוט. זה שונה. יש פה עולם שצריך להבין אותו. להבין מה זה עולם הרווקות? לא פעם אנשים אומרים לי ברחוב: "תסכמי לי בקצרה, מה הבעיה של רווקות? למה הן לא מתחתנות? הן בררניות מדי נכון?"

מה הבעיה באמת? למה הן לא מתחתנות?

אין בעיה לרווקות. אם נסתכל על המציאות בעולם, נראה שכל סוגי הנשים נשואות! יש אישה עם נכות נשואה, יש אישה מאוד מלאה נשואה, יש אישה שהתקשרות שלה מאוד פשוטה נשואה, יש אישה ביישנית נשואה. כולן נשואות! מכל הסוגים האפשריים שעולים לכם בראש - כולן נשואות!

אז מה זה אומר? שכולן יכולות להתחתן. הקב"ה ברא אותנו זוגיים. וכולם ראויים וכשרים לחתונה. נקודה.

אז בשביל מה בעצם פתחת מקום מיוחד ל"הכשרת מאמנות לחתונה"? אם אין להם שום בעיה, אז אין להם בעיה. בשביל מה צריך את זה?

"הרווקות" היא הבעיה. ולא "הרווקה". הדבר שנקרא רווקות מאוחרת - הוא הבעיה. אנשים מייחסים לאישה רווקה בעיה רצינית, אבל אין שום בעיה בלהיות רווקה.

אז איך בכל זאת אנחנו האנשים הקרובים אליהם יכולים לעזור להם?

צריכים להבין קודם, ש"לרווקות מאוחרת" יש המון השלכות על הבן אדם עצמו. זה כמו למשל שרוצים ללכת לעבודה מסויימת ואומרים לנו לא. זה לא נעים, זאת תחושת דחייה. ולמרות החוסר נעימות הולכים לעוד מקום ומתמלאים בביטחון וממשכיכים הלאה...

אבל כשזה קורה לך בפן האישי ואת מקבלת דחיה פעם אחת, ועוד פעם אחת, ושוב, עשרות פעמים.. זה כבר משפיע. וזה באמת לא משנה מי סיים את התקשורת, בין אם זו הבחורה ובין אם זה הגבר -
בסוף יש פה חווית דחייה מאוד קשה. של לב שנפגע ונסגר.

ועל זה יש גם את הסביבה שמוסיפה לחץ, ואומרת להם כל הזמן "בקרוב אצלך" ומסתכלים עליהם בחמלה כל הזמן שהן מגיעות לבד לאירועים משפחתיים ומרגישים את העיניים, מרגישים את זה בגב.

אז בעצם את אומרת שאפשר לעזור אבל צריך ארגז כלים מיוחד שאותו יש למאמנת שמתמחה
ב"אימון לחתונה" ולא אימון באופן כללי?

כן. אני מספקת כלים שעונים על שאלות עמוקות כמו: מה זה זוגיות? מה זה אישה? מה זה דפוסים של רווקות מאוחרת? ומשם אני מצליחה לעזור ולתת יד לבנות. וזה מטורף מה שקורה. זה מרגש.

כל שבוע אני מקבלת הודעות מבנות שמשהו נפתח להן בדרך. צריך להבין שהדרך לחתונה יכולה להתקצר רק אם נבין את הרווקת ואת מה שעובר עליהן - רק דרך שם אנחנו יכולות באמת לתת להן יד לבית שלהן.

ספרי לנו על הצלחה שהייתה לך לאחרונה?

השבוע קיבלתי הודעה מבחורה בת 40+ שבאמת לא הייתה איתי בקשר כבר הרבה זמן והיא אמרה לה "תחייה רציתי להגיד לך שהתחתנתי השבוע ותודה רבה על מה שנתת לי בדרך." אם היא משתפת אותי שהיא התחתנה למרות שהיא נפגשה איתי לפני תקופה, זה אומר שהצלחתי לגעת בה איפשהו.

למה בעצם למוד קורס הכשרת מאמנות לחתונה?

כל מי שלומדת קורס "הכשרת מאמנות לחתונה" יש לה זכות מטורפת וסיפוק עצום לעזור לאחיות שלנו לבנות בתים בישראל ולגאול אותם מהמקום של הבדידות, שזאת הרגשה איומה.

נשמע כמו משהו שחשוב מאוד שיהיה אותו. תודה רבה לך תחייה שטמר, מאמנת לזוגיות ובעלת קורס להכשרת מאמנות לחתונה.

לפרטים נוספים ולהרשמה ל"אימון לחתונה" הצטרפי לכנס הוירטואלי הקרוב של תחיה שטמר מבית ערוץ 7

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו