עמיחי לנגפלד
עמיחי לנגפלד צילום: חזקי ברוך

עמיחי לנגפלד, חבר מועצת העיר לוד, הגיב לניסיון ארגוני השמאל לבטל את צעדת הדגלים שמתוכננת לשבוע הבא (ראשון) בערים רמלה ולוד.

"עצם קיומו של דיון על הנפת דגל ישראל במדינת ישראל זו פרובוקציה שמטרתה להמשיך את הנרטיב שכאילו יש הסבר או אשמים בפרעות", הוא אמר בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריו, "פרעות מאי לא קרו בגלל שמישהו הניף דגל. הן קרו בגלל שיש כאלו שלא רוצים אותנו כאן. נקודה. כל נסיון למצוא סיבות והסברים לרצח יהודים, וקיום הפרות סדר לאומיות הוא לא פחות מאסון מכיון שכך בוודאות לא נמנע את הסבב הבא".

לנגפלד התייחס גם לדבריה של ח"כ רות וסרמן לנדה, שאמרה בראיון לערוץ 7 כי לא תשתתף בצעדת הדגלים. "לא רק שאני לא אשתתף, אני רוצה לשתף שכמי שעלתה לארץ מתוך ציונות וחיה בעבר בלוד למעלה מעשר שנים, אני גאה מאוד בדגל שלנו אבל חושבת שלצעוד בתוך שכונות ערביות בעיר לוד, אחרי מה שקרה במאי, זו התגרות לשמה", אמרה.

"אני פונה לח"כ רות וסרמן לנדה כמי ששותפה בממשלה הנוכחית לפעול לפתרונות, הן הסברה והן אכיפה, לבעיית הנפת דגל במגזר הערבי ככל ולדעתה קיימת בעיה כזו", אמר לנגפלד. "אני חייב לציין, שבשיח מול תושבים ערבים בעיר הם בכלל לא מבינים מה הבעיה בהנפת דגל ישראל, גם חלק גדול מהחותמים מלוד על המכתב לא ידעו על מה הם חותמים, ובינתיים המתנגדים כמעט היחידים הם ארגוני השמאל ונציגיהם השונים".

הוא הוסיף: "הנפת דגל ישראל במדינת ישראל לעולם לא יכולה להיות התגרות, ובוודאי שדגל ישראל יונף בלוד בכל מקום. אדרבה, בכל מקום שיש מי שטוען שיש בעיה בהנפת הדגל- שם יונפו יותר דגלים".