הוריו של אהוביה סנדק
הוריו של אהוביה סנדק צילום: Yonatan Sindel/Flash90

איילת ואברהם, הוריו של אהוביה סנדק ז"ל, פרסמו הבוקר (שלישי) עמדה חריפה בעיתון 'ידיעות אחרונות' בנוגע להתנהלות המחלקה לחקירות שוטרים בעניין חקירת הפגיעה בבנם.

"שוטר ושוטרת המשרתים במג"ב, העושים ימים כלילות לשמור על כולנו, הוזמנו לחקירה במח"ש לאחר שניטרלו מחבל מרצח שניסה לשחוט יהודי בירושלים בירת ישראל. לאחר ביקורת קשה שהוטחה מכל קצווי הקשת הפוליטית, מלבד השמאל הקיצוני וההזוי, הבהירה הפרקליטות שמדובר בנוהל שגרתי וקבוע שבמקום בו נהרג אזרח כתוצאה מירי שוטרים מח"ש מקיימת הליך חקירה בהתאם לנסיבות. מח"ש הוסיפה הסבר נוסף כדי לטהר את התנהלותה האווילית: 'התזמון אמנם חריג, אך נעשה על מנת למנוע לזות שפתיים'", כתבו ההורים.

"אנחנו, איילת ואברהם סנדק - הוריו של אהוביה סנדק, נער מתוק, אוהב עמו וארצו, שנהרג לאחר ששוטרי ימ"ר ש"י נגחו ברכב בו נסע עם חבריו, כשלא סיכנו איש, בכביש חד־סטרי שמוביל לשום מקום - יודעים שהשוטרים הסתירו ראיות, שינו גרסאות. החוקרים כבר היו מוכנים וקיבלו בהפתעה הוראה מגבוה לשחרר אותם מיידית. היינו צריכים לפנות לבית משפט שיורה למח"ש על פתיחת חקירה, זה קרה שלושה ימים אחרי הניגוח. גורמים מתוך מח"ש והפרקליטות מזועזעים מהתנהלות הטיוח", הוסיפו השניים.

לדבריהם, "אנו מוצאים כי קיימים נהלים, אך הם נאכפים בסלקטיביות הנוטה כלפי מרצחי עמנו. לצערנו, החקירה של מות בננו אהוביה טויחה ושובשה מהרגע הראשון. אהוביה נהרג בידי שוטרים מימ"ר ש"י, שנהגו בפראות, ללא כל רסן, וניגחו רכב בניגוד לחוק ובניגוד לנהלים. אהוביה המתוק לא יחזור. זעקתו של אהוביה חייבת להישמע, וכל מי שלקח חלק במותו, בהסתרת הראיות, בשיבוש החקירה ובהתנהלות העבריינית של משטרת ש"י חייב לתת את הדין".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו