איילת שקד
איילת שקד ערוץ 7

שרת הפנים איילת שקד סיפרה הבוקר (חמישי) כי היא פועלת להסדרת תשתיות מים וחשמל להתיישבות הצעירה ביהודה שומרון.

בראיון לרשת ב' אמרה שקד: "אפשר לחבר את ההתיישבות הצעירה לחשמל בצו אלוף שיאפשר לשר הבטחון לחבר אותה לחשמל. אנחנו עובדים על זה ומקווה שזה יקרה בחודשים הקרובים".

לדברי שקד, "אם הממשלה תתפקד היטב היא תמלא את ימיה. כל עוד עובדים טוב".

שרת הפנים סיפרה כי ראש הממשלה בנט מתכוון להמריא לטיסותיו המדיניות בחו"ל במטוס "כנף ציון" שנרכש על ידי הממשלה הקודמת כדי לשרת את נשיא המדינה וראש הממשלה.

"בנט מתכוון להשתמש במטוס והנחה להכשיר אותו. אין טעם שיעמוד כאבן שאין לה הופכין במחסן התעשייה האווירית ואין עניין להוציא כסף על טיסות מסחריות", הוסיפה שקד.

שקד נשאלה האם היא מתחרטת על מינוי אביחי מנדלבליט ליועמ"ש, והשיבה: "היה שותף מלא למינוי, קוראים לו בנימין נתניהו. עשינו את זה יחד".

אלפי משפחות מכל רחבי הארץ כיבו בשבוע שעבר את האור בבית למשך שתי דקות בשעה 20:00 בערב, לאור העובדה שהממשלה מקדמת את חוק החשמל שיעניק אור ל-70,000 בתים ערבים בלתי חוקיים, אך לא דואגת לתשתיות חשמל ומים להתיישבות הצעירה.

אל מפגן ההזדהות הצטרפו גם חברי כנסת ואישי ציבור אשר כיבו את האור גם הם לשתי דקות וגם העלו תיעוד לרשתות החברתיות בקריאה להסדיר את ההתיישבות הצעירה אחת ולתמיד ולאפשר ל-20,000 המתיישבים בהם 12,000 ילדים שירותים בסיסים ואלמנטריים של חשמל, מים, אינטרנט ומרכיבי ביטחון.

פורום ההתיישבות הצעירה הודה לציבור על התמיכה הרחבה, וקרא לממשלה לאפשר פתרון מיידי לאספקת החשמל להתיישבות הצעירה. ״היום אלפים כיבו את האור כדי להעיר את הממשלה. דורשים מהממשלה לאפשר תשתיות בסיסיות של חשמל, מים ומרכיבי ביטחון לישובים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו