אריה שיף
אריה שיף צילום: FLASH90

פרקליטות מחוז הדרום החליטה שלא להגיש ערעור על עונשו של אריה שיף, בן ה-71 מערד שירה למוות בפורץ בדואי שניסה לגנוב את הרכב של הקראוון בו ישנו הוא ורעייתו בנובמבר 2020.

שיף הודה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של הריגה בקלות דעת. נוסף לתשעה חודשי עבודות השירות נדרש שיף לפיצוי של עשרת אלפים שקלים למשפחת המנוח.

במעמד הקראת גזר הדין, אמרה נשיאת בית המשפט המחוזי בבאר שבע רויטל יפה כ"ץ על שיף: "יש להבין את תחושות המצוקה, הפחד והחרדה האמיתים שחש כשראה את הפורצים לידו וליד אשתו. אלה תחושות שחייבו והצדיקו לדעתו תגובה מהירה. לתחושות אלה יש לתת משקל של ממש בעת קביעת העונש, וכך גם לנסיבותיו האישיות של הנאשם".

לדבריה, "ככלל פגיעה בחיי אדם מחייבת מאסר עולם, אבל כאן מדובר במקרה חריג. הוא עמד לבדו מול המנוח וחבריו רעולי פנים, רק זה גורם לפחד ואימה. הם עמדו לבצע עבירה. כך האירוע נמשך שניות בודדות. מי שנתון במצוקה וצרה הוא לא כמו מי שבוחן בדיעבד את המקרה. גם השאלה לתובע מה היה אמור הנאשם לעשות - נותרה ללא מענה. האם הנאשם אמור היה לא לעשות כלום? הוא אכן ירה לעבר המנוח, אבל הרכב החל להידרדר לפני הירי. הירי לא נעשה על מנת לפגוע במנוח וודאי שלא לגרום למותו. מיד לאחר מכן הזעיק הנאשם הנאשם כוחות הצלה. השוטר שהגיע חשש שמא המנוח חמוש ויסכן את הנוכחים".

לאחר גזר הדין אמר שיף: "אני שמח שזה נגמר. אבל אני מאוד מאוד עצוב על הטרגדיה, על כל האירוע שקרה. זה לא היה מתוכנן ואני מצטער, ושמח שזה נגמר".