תרגיל בגבול רצועת עזה
תרגיל בגבול רצועת עזהצילום: דובר צה"ל

במהלך השבוע האחרון הגדודים בצפון רצועת עזה קיימו תרגילים גדודיים עצימים, שנועדו להעלות את רמת כשירות הלוחמים למול האתגרים המבצעיים בגזרה.

במסגרת התרגילים הלוחמים תרגלו מגוון רחב של תרחישים שנועדו לדמות מעבר מהיר משגרה לחירום - התרגיל בחן את אופן התמודדות הכוחות עם ניסיונות פשיטה לישובים ומוצבים מהיבשה והים, ירי נ״ט, נפילות של טילים על ישובים בגזרה, אירועי רב נפגעים ועוד מספר תרחישים. התרגילים בוצעו כשברקע טקס חניכת המכשול הביטחוני החדש בגבול הרצועה.

עם סיום בניית המכשול, כוחות החטיבה הצפונית ממשיכים כל העת לתרגל את התרחישים השונים במקביל למשימת ההגנה על תושבי עוטף עזה.

מג״ד צבר, מפקד צק"ג נחל עוז, סא"ל דביר עלמי: "גדוד צבר הינו גדוד עם לוחמים איכותיים, נחושים ומצוינים. זאת זכות בשבילי להגיע לפה עם הגדוד ולתפוס קו ברצועת עזה כדי להגן על תושבי העוטף. אנחנו שומרים על דריכות ומוכנות גבוהה למול האויב ומשפרים את עצמנו כל העת. נמשיך לעשות ככל שביכולתנו כדי להגן על אזרחי המדינה".

מג"ד 52, מפקד צק"ג יפתח, סא"ל ניב דאובה: "בזכות שיתוף הפעולה בין הכוחות בימים האחרונים תרגלנו מוכנות ללחימה ומעבר משגרה לחירום בכלל הדרכים. נמשיך לשמור על דריכות הכוחות ימים כלילות למען ביטחון תושבי העוטף".