יעקב ליצמן
יעקב ליצמן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הבריאות והשיכון לשעבר ח"כ יעקב ליצמן תקף את התנהלות הממשלה וסירב לתת לה ציון על חצי שנה לכהונתה.

"אין לתת ציון לממשלה הזאת זה ממשלה עם מינוס אפס. דבר אחד הם הצליחו וזה הטיסות לחו"ל מעבר לכך שום דבר, כל היום הם רק רבים", עקץ ליצמן בראיון לרדיו 'קול חי'.

כשר הבריאות לשעבר מבהיר ליצמן כי "ב"ה נתניהו הביא בזמן את החיסונים והוא הצליח בזה הציל את המצב. ולמרות הכל גם שם עם כל הניסיון שצברנו הם נכשלו. כשעזבנו היה כמעט אפס ואצלם זה משתולל כל הזמן".

בדבריו תלה את הקושי בהתמודדות עם הקורונה בשל העובדה "שאין להם אין סייעתא דשמיא ולכן לא יצלחו. כל מה שהם מנסים לעשות הם לא מצליחים. אני הראשון שסגרתי את השדה תעופה, כשהוא היה בשלטון כבר היה צריך לסגור והוא לא סגר".

ליצמן הבהיר כי בניגוד להצהרות כי לא יפגעו בציבור החרדי, "תקציב לישיבות ירד ב- 75 מיליון שקל. בלי הגידול הטבעי. הם העלו את ההוצאות על החד פעמי ועוד, הם הטילו מס על המגזר החרדי מה שלא עשו לאף מגזר. בנוסף למעונות יום הם רוצים לתת סבסוד לציבור המפדל"י ולא לחרדים. יותר מזה הממשלה אתמול החליטה לתת 30 מליון שקל לעובדים זרים למעונות יום רק לא לישיבות ולא למעונות של החרדים, ואח"כ יגידו שדואגים לנו".

ליצמן הסביר את החרמת הוועדות, "אנחנו מחרימים את הוועדות מכיוון שהם מכניסים לכל הוועדות 2/3 יותר ממה שמגיע. לנו לא נותנים להיות בוועדות וזה עוול גדול".

על סערת הקיזוזים עם ח"כ שירלי פינטו שילדה, סיפר כי "גם כשח"כ אזולאי נפטר לא ריחמו עלינו ולא קיזזו אותנו, אז מה יש לרחם".

ליצמן תקף את מה שכינה 'הצביעות של ימינה' על כך שבעיות פנימיות גרמו לפינטו להגיע, "ח"כ קארה לא הגיע למליאה ולכן היא הייתה צריכה להגיע".

על התנהלות שר התקשורת מול הציבור החרדי וניסיונו לבטל את הקומה הכשרה אומר ליצמן, "שר התקשורת מתנהג בצורה מבישה. מנסה להראות לתקשורת שנכנס בחרדים, מי שנכנס בחרדים אצלם זה ניצחון".