הפנימייה החדשה של ישיבת הגולן
הפנימייה החדשה של ישיבת הגולן צילום: ישיבת ההסדר הגולן

כבר שנים ארוכות שפנימיית ישיבת ההסדר הגולן אינה מספקת את הצרכים. לתלמידים רבים אין מקום במבנה והישיבה נאלצת למצוא עבורם פתרונות שונים על מנת לספק פתרונות לינה מסודרים.

השבוע, ארבעים ותשע שנים לאחר הקמתה של הישיבה, הסתיימה בניית שלד המבנה החדש, ובישיבה מקווים כי לשנת היובל לישיבה ייכנסו התלמידים לפנימייה החדשה והמרווחת.

ישיבת ההסדר הגולן נוסדה בשנת 1973 בשטח מחנה צבאי סורי נטוש בתחום היישוב רמת מגשימים. בשנת 1976 עברה הישיבה ליישוב חיספין הסמוך. כיום, כשבישיבה לומדים כ-300 תלמידים וחיילים, מבנה הפנימייה כבר אינו מספק את הצורך, וצוות הישיבה נדרש לנושא.

לפני כשנתיים הצליחה הישיבה להתרים מאות תורמים שתרמו תרומות קטנות וכך גייסה למעלה מתשעה מיליון שקלים. כעת, עם השלמת שלד הפנימייה החדשה, עוצרים לרגע להגיד תודה.

"אנחנו מודים לקב"ה, ומודים – לא לאדם אחד, או לאיזה תורם, אלא למאות אנשים", אמר ראש הישיבה הרב יואל מנוביץ'. "מאות אנשים שהם כולם שותפים עם הקב"ה ואיתנו במפעל הגדול הזה. אנחנו זוכים השבוע, בתאריך שבו הוקמה הישיבה, לסיים שלב, ולפתוח את חגיגות היובל לישיבה".

"אנחנו מאוד מתרגשים מהעניין", אמר יונתן דובב מנהל הפיתוח של הישיבה. "זה לא רק שבקרוב בע"ה נכנס לבניין החדש, זה בעיקר מרגש לראות איך נרתמו כאן הבוגרים והידידים שלנו, ובנו כאן ביחד משהו גדול. זאת ההזדמנות שלנו לומר תודה לאלפי השותפים בבניין הזה, וגם לשותפים שלנו כאן - לראש המועצה האזורית גולן מר חיים רוקח ולצוות שלו, שסייעו ומסייעים רבות לקידום הפרויקט ולפיתוחה של הישיבה".