חנן בן ארי
חנן בן ארי צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ספוטפיי חשפה בתחילת דצמבר את שיר השנה (״בית משוגעים״), זמר השנה (עומר אדם) וזמרת השנה (עדן בן זקן) שלה, אבל כמו שאתם בוודאי יודעים - כל קבוצה מאזינה לזמרים ולשירים שונים, והיום, ספוטיפיי נותנת לנו הצצה אל מאחורי הקלעים.

מנתוני ספוטיפיי עולה שעומר אדם הוא אמנם זמר השנה הבלתי מעורער של גילאי 0-44, אבל בקרב גילאי 45 ומעלה הזמר הכי מושמע הוא דווקא שלמה ארצי.

בקרב על שיר השנה אמנם ניצח ״בית משוגעים״ של רן דנקר, אבל אם יורדים קצת לפרטים 'בית משוגעים הוא רק השיר של בני 25-44. בקרב גילאי 0-24 השיר המושמע ביותר הוא ״גדל לי קצת זקן״ של עדן חסון, ״רסיסים״ של רביב כנר כבש את גילאי 45-54 ו״אם תרצי״ של חנן בן ארי הוא השיר המושמע ביותר בקרב גילאי 55 ומעלה.

הפלייליסט המואזן ביותר השנה היה הלהיטים הגדולים של ישראל, במקום השני ים תיכוני חדש, ובמקום השלישי להיטים שמחים. השיר ״אפס מאמץ״ של נטע וסטטיק ובן אל הוא השיר שלחצו עליו Repeat הכי הרבה פעמים - יותר מ-3 מיליון פעמים.

עוד שיר שברגע שהתחלנו להאזין לו, לא יכולנו להפסיק הוא ״השמים נעולים״ של דולי ופן, עברי לידר, אלה לי ופלד שהגיע למקום השני. לא פחות ממכר הוא ״טרילילי טרללה״ של נועה קירל ואילן פלד שהגיע למקום השלישי.

השיר הבינלאומי שהישראלים סימנו הכי הרבה בלב הוא לא אחר מאשר ״MONTERO״ של Lil Nas X, השיר הישראלי שסומן הכי הרבה בלב הוא גם שיר השנה של ספוטיפיי בישראל - ״בית משוגעים״ של רן דנקר. דרך אגב, השיר שקיבל הכי הרבה לבבות בעולם הוא ״STAY״ של The Kid LAROI וג׳סטין ביבר.

אחת המילים שנאמרו הכי הרבה בעולם השנה היא ללא ספק ״חיסונים״, והמילה השגורה הגיעה גם לספוטיפיי. מנתוני ספוטיפיי עולה כי השנה נוצרו יותר מ-321,500 (!) פלייליסטים עם המילה Vaccines בכותרת שלהם. החיפוש של הפלייליסטים האלה בספוטיפיי הביא ליותר מ-42 מיליון סטרימים של שירים שונים.