יהודה סמוטריץ', הצעיר הרביעי שהיה ברכב, סיפר בריאיון ראשון לקלמן וליברמן בכאן חדשות על הדקות הקשות.

"אני לא נפגעתי בפיגוע בגוף, אבל נפגעתי בלב", סיפר סמוטריץ'.

הוא שחזר את האירוע ואמר, "אנחנו האברכים נוסעים יחד בחזרה מהישיבה, יהודה דימנטמן יושב לשמאלי. ממש רגע לפני שעצרנו כדי לפנות לכביש הראשי שמענו יריות - ולא מרכב חולף אלא ממישהו שנמצא על ההר מולנו".

"היו צרורות של ירי משני כלי נשק. הנהג וזה שישב לידו המשיכו את הנסיעה במהירות. אני בינתיים קלטתי שמדובר בפיגוע, התכופפתי והתפללתי לריבונו של עולם. אני מבין שלא נפגעתי, שומע שהנהג נפגע קל וזה שלידו נפגע ביד. יהודה לידי צועק 'נפגעתי בגרון'. הורדתי את הסוודר, שמתי על הצוואר שלו וניסיתי לעצור את הדם, לעשות מה שאפשר. התפללתי כל הנסיעה שיחייה עבור אשתו", אמר.

"ברגעים האלה כשאנחנו בנסיעה וגם חושבים על הרכב שמאחורינו שמוכר לערבים ויש בו תשעה או עשרה אברכים ויש חשש שיירו בו. לא הצלחנו להשיג אותם והתברר מאוחר יותר שעד שהם הגיעו לשבי שומרון הם לא ידעו כלל שהיה פיגוע ירי".

צה"ל, שב"כ וימ"מ לכדו בתחילת השבוע את המחבלים שביצעו את הפיגוע שבו נרצח יהודה דימנטמן ביום חמישי ליד חומש, בצפון השומרון.

בשב"כ הוסיפו כי במסגרת המעצרים נתפס גם הנשק ששימש את המחבלים לביצוע הירי - שני רובים מסוג M16 ונשק אחד מסוג קרלו. החשודים הועברו להמשך חקירת שב"כ.

דובר צה"ל, תת-אלוף רן כוכב, אמר לאחר המעצר כי "מדובר במבצע מודיעיני-טכנולוגי-מבצעי עם סגירת מעגל מהירה בחפ"ק משותף ותחת מזג אוויר חורפי. חלק מהכוחות עדיין בשטח. אני מקווה שמעצרם וחקירתם יסכלו פיגועים נוספים בקרוב". לדבריו, "המבצע מהווה מסר נוסף לארגוני הטרור שנגיע בעתיד לכל מפגע. ארבעה-חמישה מחבלים ביצעו הפיגוע, מתוכם שניים ביצעו את הירי".