ראש העיר לוד יאיר רביבו
ראש העיר לוד יאיר רביבו צילום: לירון מולדובן

ראש העיר לוד, יאיר רביבו מתח הבוקר ביקורת חריפה על שופט בית המשפט השלום בראשון לציון טל ענר בטענה שהוא מזיק ללוחמה בפשיעה כשהוא משחרר באופן סדרתי עצורים בחשד לירי, אחזקת נשק לא חוקי ועבירות רכוש.

בחשבון הטוויטר שלו העלה מסמך הלקוח מפרוטוקול דיון שהתנהל בבית המשפט ובו נקבע כי עצור החשוד שפרץ לחצרות תושבים בעיר ישוחרר בערבות.

"‏כבוד השופט טל ענר, תעשה לעם ישראל טובה ותפרוש", כתב רביבו. "אתה לא במקצוע הנכון. כל אדם שהמשטרה טורחת לעצור בגין ירי או פשע אתה משחרר.

"בוא לגור בלוד ותרד לעם כי אתה פשוט מנותק. אני מצרף פה פסק דין שלך על פורץ שנתפס בחודש האחרון שלוש פעמים על פריצה וגניבה, ושלוש פעמים שוחרר כי הפשע 'לא מתוחכם'. רבאק, נמאס".

זו אינה הפעם הראשונה שרביבו מותח ביקורת על מה שהוא מכנה "מדיניות השחרור המקלה של בתי המשפט" בכל הנוגע לחשודים במעשי ירי ופשיעה בעיר.

"‏תשתדלו לא להיות מופתעים: המשטרה עצרה בשבועיים האחרונים 40 עבריינים שהיו מעורבים בירי וקטטות בין החמולות בחברה הערבית. נחשו מה? כל ה-40 שוחררו כבר לבתיהם! אחד השופטים נימק 'חירותם של החשודים חשובה יותר'", הוסיף רביבו. "ומה עם החירות שלנו לחיים שקטים ובטוחים".