לתכנן ולהרוויח. אילוסטרציה
לתכנן ולהרוויח. אילוסטרציה צילום: SHUTTERSTOCK

בשנה האחרונה מחירי הדירות עלו בהתמדה והשוק לא עוצר: רק באוקטובר האחרון נרכשו כ-14,400 דירות - גידול של 87% בהשוואה לאוקטובר שנה שעברה ושיא מאז אוקטובר 2015.

כאשר נשאל שר האוצר על כוונותיו להוריד את מחירי הדיור השיב בחיוך: "צריך להיות ריאליים [...] אם נצליח למתן את עליית המחירים ב-2022 בחצי משיעור העלייה שלהם השנה זה יהיה הישג גדול מאוד".

עליית מחירים מתמדת בשילוב שחיקת ערך הכסף מצריכה חישוב כיוון מחדש: זוג שהפקיד לדוגמה 300,000 ₪ בבנק באוקטובר אשתקד איבד במונחים ריאליים 7,500 ₪ בגין אינפלציה בלבד. אם בעזרת הכסף הזה יבקש לרכוש נדל"ן עכשיו, ייאלץ לספוג תוספת מחיר ממוצעת של למעלה מ 10% על הנכס.

אבל כמו בכל משבר, גם כאן טמונות הזדמנויות

נהוג לומר שבכל משבר נוצרות הזדמנויות חדשות, ואכן מסתבר שגם בימינו יש כאלה שמצאו חלופה מפתיעה - קבוצות השקעה בנדל"ן מסחרי שכונתי.

"מחירי הדירות עולים בהתמדה. רבים מתחילים להתייאש מהגשמת חלום הבית הפרטי בתקופה הקרובה", אומר משה אייל, מנכ"ל 'עוגנים. דביר השקעות נדל"ן כחול לבן, "מה שחלק מהאנשים לא יודעים, זה שלא חייבים לשבת על הגדר מכיוון שקיימות הרבה דרכים ליהנות מעליית מחירי הדיור, ורכישת נכס היא רק אחת מהן."

השקעה במרכז מסחרי - סיכון מגודר, פוטנציאל רווח גדול

השקעה במרכז מסחרי שכונתי היא דוגמה מצוינת לדרך ליהנות מעליית המחירים בענף הנדל"ן גם עבור מי שאינו יכול או רוצה לרכוש דירה.

"מרכזים מסחריים שכונתיים הם מרכזי מסחר קטנים עד בינוניים שמציעים תמהיל שירותים חיוניים לאוכלוסייה המקומית והאזורית כגון סופר, פיצה, קצבייה, מאפייה, קופ"ח, בית מרקחת, סניף בנק ודואר", אומר אחיה פרנקל, שותף מייסד בעוגנים. דביר. "אחד היתרונות שלהם הוא חסינות יחסית בפני סגרים ושאר הגבלות על המשק: גם בקורונה אנשים צריכים לחיות."

יתרון נוסף הוא שגם במרכזים כאלה עסקת הרכישה מוגנת בערבות חוק מכר (הבטחת השקעות). כאשר מרכז כזה נבנה בשכונה חדשה אם מעט שטחי מסחר מאושרים לבנייה הביקוש למרכז כזה קיים עוד לפני תחילת הבנייה.

לאחרונה רבים מבינים שבמקום לספוג בחוסר מעש את יוקר המחיה ושחיקת ערך הכסף, ניתן להשקיע בנדל"ן מסחרי שכונתי ובסכום קטן יחסית לייצר רווח יפה בתקופה קצרה.

ב"ה היום בערב (ד') בשעה 21:00 תערוך עוגנים. דביר בשיתוף ערוץ 7 וובינאר 'זום' קצר בו יוצגו אפשרויות ההשקעה במרכזים מסחריים. יינתן זמן לשאלות הגולשים.

להרשמה לוובינאר או לקבלת ההקלטה במייל, הירשמו בקישור כאן או השאירו פרטים מטה:

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו