תרופות פייזר נגד קורונה
תרופות פייזר נגד קורונהצילום: ללא קרדיט

משלוח ראשון של תרופת פייזר לקורונה נחת היום (ה׳) בנמל התעופה בן גוריון.

את המו"מ הוביל ראש הממשלה נפתלי בנט מול מנכ"ל פייזר, אלברט בורלא, ביחד עם שר הבריאות ניצן הורוביץ ואנשי משרדו.

ראש הממשלה בנט: "התרופה של פייזר שהגיעה היום לישראל, בין המדינות הראשונות בעולם, היא תוספת חשובה לארגז הכלים של המלחמה במגפה.

"לפני כמה שבועות בישיבת הממשלה הנחיתי לקדם את רכש התרופה, ובזכות מאמץ ונחישות שלנו, זה קורה. כפי שהיינו חלוצים עולמיים במתן החיסון השלישי ובמתן החיסון הרביעי - כעת אנחנו מובילים גם במתן התרופה לאזרחי ישראל.

"בזכות הפעולה המהירה שלנו התרופות הגיעו במהירות לישראל ויסייעו לנו לצלוח את שיא גל האומיקרון שמתקרב. אני רוצה להודות לידידי, מנכ"ל פייזר אלברט בורלא, לשר הבריאות ניצן הורוביץ ואנשי משרדו, לחברת אל על שהביאה את המשלוח ולכל העוסקים במלאכה''.

בנט הוסיף: ''אנחנו פועלים נכון, באופן סדור ומהודק, במאמץ משולב - של בדיקות, חיסונים וכעת גם תרופה. יחד - נצלח את גל האומיקרון".

בהמשך שוחח ראש הממשלה עם קברניט טיסת אל על שהביאה את תרופת פייזר לישראל, ערן ספיר, ועם מנכ"ל אל על, אביגל שורק.

בנט אמר לקברניט, "עבודה טובה שלך ושל אנשיך. אני רוצה להודות לך ולכל העוסקים במלאכה, על ההירתמות להביא לכאן את התרופה בדיוק בזמן, ממש רגע לפני שמדינת ישראל נכנסת לשיא גל האומיקרון. התרופה הזאת מגיעה בזמן הנכון".

"יחד עם אנשי מערכת הבריאות ושאר המערכות במדינה, הקדשנו את השבועות האחרונים להיערכות לקראת הכניסה לשיא הגל. חלק מההיערכות, זה גם לדאוג למלאי משמעותי של התרופה החשובה הזאת. לצד זה שיש לנו את התרופות, אני מאחל לכולנו שלא נצטרך לעשות בהן שימוש. הדרך הכי טובה היא כמובן להתחסן. אני רוצה להודות לך ערן", הוסיף בנט.

ראש הממשלה פנה גם למנכ"ל אל על ואמר, "אני מאוד שמח על המהלך, וגם על העבודה שלכם. אני רוצה להודות לך ולצוותים. זו גם הזדמנות לומר תודה לכל האנשים - אנשי מערכת הבריאות, אנשי פייזר, שהעבודה איתם היא טובה. התרופות מגיעות בדיוק בנקודת הזמן הקריטית. ממש בעצם ימים אלה אנחנו נכנסים לשיא הגל, ואני מאוד שמח שזה מגיע עכשיו".

מנכ"ל אל-על, אביגל שורק ענה, "אנחנו שמחים להיות חלק קטן וחשוב בפועלך למען מיגור המגפה הזאת. גאים מאוד שיש לנו זכות לעשות צעד קטן, אבל חשוב מאוד למען בריאות עם ישראל. גאים להיות חברה תעופה לאומית. אני בטוח שחברות התעופה עומדות לנגד עיניכם בעת קשה זו. אני יודע שכך, ואני רוצה להודות לך על העניין הזה מאוד".