תרומת דם
תרומת דם רועי אנגל - דוברות מד"א

ראש ישיבת ההסדר איילת השחר באילת, הרב יוסי רודריגז, מצטרף למאבק מול מד"א בעקבות שינוי טפסי התרמות הדם כך שלא ישאו את המונחים "אב" ו"אם".

הרב רודריגז מצטרף לעוד ראשי ישיבות שהודיעו לאחרונה שהם עוצרים את תרומות הדם בישיבותיהם עד שבמד"א יקבלו את ההחלטה להחזיר את הטפסים כפי שהיו עד כה.

"קודם כל צריך לציין שאנחנו מאוד מאוד רוצים לתרום דם", הסביר הרב רודריגז. "זה אפילו מעיק עלינו שאנחנו לא תורמים דם. זה לא בקשה של מד"א או גוף אחר, אלא אנחנו רואים בזה ערך חשוב מאוד שקשור כמובן לפיקוח נפש ועבודת השם שלנו בכלל. אבל יש פה עניין כללי שחלילה יכול להפוך את מדינתנו למדינת כל אזרחיה".

"אנחנו נמצאים במאבק כללי על כל נושא התרבות ועל הזכות שלנו הפשוטה, האלמנטרית, להיות אבא ואמא, לשמור על התא המשפחתי כבסיס לכל הדורות, וכאן רוצים לקעקע את זהותנו. מדינת ישראל לא יכולה לתת יד לזה, ק"ו אנחנו שמאמינים במדינה ואוהבים את המדינה, לא יכולים לתת לזה יד וזו נקודה ערכית עליונה", הוסיף והסביר הרב רודריגז.

"לכן אני אומר בצורה מאוד ברורה לכל התלמידים – התאפקו ברצון שלכם, אני יודע שאתם רוצים", הוסיף. "תתאפקו, תמתינו ואני מקווה שהדברים ישפיעו בצורה נכונה, אמתית ושלמה על מקבלי ההחלטות. גם הם בטח רוצים לשנות את זה, אבל הם מפחדים מכל ההלחץ התרבותי. נכון שצריך את הדם, אבל זה לא תלוי בנו. כנראה שמי שמקבל את ההחלטה על טופס, לא אכפת לו מהנפשות של ישראל והוא גם אחראי הישיר והבלעדי על הפיקוח נפש. האחריות מוטלת עליו באופן מלא".

לדבריו, "התא המשפחתי הוא היסוד של כל החיים האלמנטריים, הטבעיים, הפסיכולוגים, הזהותיים וקל וחומר הנשמתיים, של האדם. 'אתם קרואים אדם' נאמר על איש ואישה יחדיו לא על כל אחד לחוד, אלא האיש והאישה ביחד הם נקראים אדם. זאת אומרת, התא המשפחתי הוא הבניין היסודי של האדם, לכן כשרומסים את העניין הזה זאת פגיעה אנושה בצלם אלוקים. כל התשתית הרגשית, הפסיכולוגית, הרוחנית והנישמתית, של כל אדם ואדם. ולכן חובה עליינו להילחם בדבר הזה ובהשפעה הציבורית של זה".