דג'וקוביץ' . בדרך לעשות היסטוריה?
דג'וקוביץ' . בדרך לעשות היסטוריה? צילום: רויטרס

נובאק ג'וקוביץ' יעשה היסטוריה? הטניסאי הסרבי המדורג ראשון בעולם הודיע כי ייקח חלק באליפות אוסטרליה הפתוחה, בדרך אולי לזכיה רביעית ברציפות בתואר היוקרתי ביותר בעולם הטניס ובכך להפוך לראשון אי פעם שזוכה ב-21 תארי גראנד-סלאם.

עם כל הכבוד לאפשרות הזכיה של הטניסאי הסרבי שיעקוף את גדולי הטניסאים בכל הזמנים, רפאל נדאל ורוג'ר פדרר, עיקר הכותרות על השתתפותו של ג'וקוביץ' באליפות אוסטרליה הפתוחה היא הגעתו והשתתפותו באליפות על אף סירובו להתחסן לנגיף הקורונה.

ג'וקוביץ' ידוע כמתנגד חיסונים מוצהר ואמר באופן פומבי לא פעם כי לא יטול את החיסון לנגיף. בתחילה הודיעו ראשי הענף כי יאסרו על הסרבי לקחת חלק בתחרויות הרשמיות אך בהודעה שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו הודיע הטניסאי המדורג ראשון בעולם כי קיבל את אישור ועדת החריגים וייקח חלק באליפות היוקרתית שתצא לדרך ב-17 בינואר.

ג'וקוביץ' הוא לא הספורטאי הראשון מתנגד החיסונים שייקח חלק באירוע ספורט על אף סירובו להתחסן, כאשר ביום רביעי הקרוב יערוך קרי אירווינג האמריקאי, שחקן הכדורסל של ברוקלין נטס מליגת ה-NBA הופעת בכורה במשחק החוץ נגד אינדיאנה.

קרי שהתאסלם בשנה שעברה, עורר סערה גדולה בארה"ב כשהודיע כי הוא מתנגד לחיסון הקורונה ולמרות איומים וסנקציות שמנעו ממנו לשחק עד כה ב-35 משחקים העונה, ביום רביעי הקרוב הוא ייקח חלק במשחקה של קבוצתו ברוקלין נגד אינדיאנה.

בשל חוקי מדינת ניו-יורק, קרי לא יוכל לשחק במשחקי הבית של קבוצתו אלא רק במשחקי החוץ, כאשר עד סיום העונה נותרו לקבוצתו 25 משחקי חוץ בהם יוכל להשתתף וגם זה רק בשל חיסורם של מספר שחקנים בקבוצתו שהודתה כי היא תשתף את אירווינג בלית ברירה.

כך או כך, נדמה כי גם לסנקציות סביב הסירוב לחיסון הקורונה יש יוצאים מן הכלל

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו