לוגו היורוליג
לוגו היורוליגצילום: היורוליג

משחקים רבים נדחו, קבוצות עלו לשחק עם סגל קצר ושחקני נוער והיד עוד נטויה. התפרצות הגל החמישי של נגיף הקורונה עם זן האומיקרון המידבק מאוד, הביא את ראשי מפעל היורוליג, מפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה לכנס ישיבת חירום מקוונת של כל ראשי הקבוצות במפעל בכדי לדון בהמשך קיומו לאור התפרצות הנגיף בפעם החמישית.

בישיבת החירום עלתה בין היתר האפשרות לעצור את העונה למשך השבועיים הקרובים, עד להיחלשות ההתפשטות של הנגיף ושליטה עליו, אך זה נפסל במהרה שכן לוח הזמנים לא מאפשר דחיית העונה בשל העובדה כי בחודש הבא יתקיימו משחקי הנבחרות.

בשל כך הוחלט כי הבידוד לשחקנים ומאמנים מאומתים לנגיף יקוצר מ-14 ימים לשבעה בלבד, זאת בכפוף לבדיקת PCR שלילית לשחקנים ומאמנים מחוסנים בלבד. יש לציין כי על פי נתוני היורוליג, 93 אחוז משחקני הליגה התחסנו נגד קורונה.

קיצור הבידוד יתקיים רק במדינות שמאפשרות זאת, כאשר ביורוליג אמרו כי במדינות בהן תהיה התנגשות בין תקנות היורוליג לחוקי המדינה של הקבוצה המארחת, חוקי המדינה קודמים ועל-פיהם יפעלו.

בישראל לדוגמא, שחקן או מאמן שהחלימו מקורונה לא יוכל להגיע למשחק חוץ נגד מכבי תל אביב אחרי שבוע בלבד מאז נמצא מאומת.

עוד נקבע כי המתווה שהונהג עד עתה ועוד מהעונה שעברה, לפיו כל משחק יכול להידחות שלוש פעמים - ובלבד שאחת הקבוצות לא תוכל להעמיד סגל מינימלי של שמונה שחקנים בערב נתון, ימשיך לפעול.

כך או כך, ביורוליג מקווים כי בקרוב תושג שליטה על התפשטות הנגיף, ובינתיים העונה תימשך כסדרה כמה שאפשר.