יאניס ספרופולוס, מאמן מכבי תל אביב
יאניס ספרופולוס, מאמן מכבי תל אביב צילום: מכבי ת"א, האפליקציה הרשמית

הנהלת היורוליג הודיעה על דחיית משחקה של מכבי תל אביב שתוכנן להתקיים ביום חמישי הקרוב נגד בסקוניה הספרדית, בשל העובדה ששחקנים רבים בקבוצה היריבה אותרו בחולי קורונה.

בהודעה נמסר כי "בסקוניה ביקשה את הדחייה, משום ששחקניה מצויים בבידוד, ואין בידה להרכיב את שמונת השחקנים הנדרשים כדי לעלות למשחק יורוליג".

"בהתאם לתקנות המיוחדות שאושרו על ידי מועצת המנהלים ניתן לתזמן מחדש כל משחק עד שלוש פעמים, אם קיימים תאריכים פנויים. היורוליג יתאם עם הקבוצות את האפשרות הטובות ביותר לשינוי מועד המשחק".

מוקדם יותר דווח כי ראשי מפעל היורוליג, מפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה לכנס ישיבת חירום מקוונת של כל ראשי הקבוצות במפעל בכדי לדון בהמשך קיומו לאור התפרצות הנגיף בפעם החמישית.

בישיבת החירום עלתה בין היתר האפשרות לעצור את העונה למשך השבועיים הקרובים, עד להיחלשות ההתפשטות של הנגיף ושליטה עליו, אך זה נפסל במהרה שכן לוח הזמנים לא מאפשר דחיית העונה בשל העובדה כי בחודש הבא יתקיימו משחקי הנבחרות.

בשל כך הוחלט כי הבידוד לשחקנים ומאמנים מאומתים לנגיף יקוצר מ-14 ימים לשבעה בלבד, זאת בכפוף לבדיקת PCR שלילית לשחקנים ומאמנים מחוסנים בלבד. יש לציין כי על פי נתוני היורוליג, 93 אחוז משחקני הליגה התחסנו נגד קורונה.

קיצור הבידוד יתקיים רק במדינות שמאפשרות זאת, כאשר ביורוליג אמרו כי במדינות בהן תהיה התנגשות בין תקנות היורוליג לחוקי המדינה של הקבוצה המארחת, חוקי המדינה קודמים ועל-פיהם יפעלו.

בישראל לדוגמא, שחקן או מאמן שהחלימו מקורונה לא יוכל להגיע למשחק חוץ נגד מכבי תל אביב אחרי שבוע בלבד מאז נמצא מאומת.

עוד נקבע כי המתווה שהונהג עד עתה ועוד מהעונה שעברה, לפיו כל משחק יכול להידחות שלוש פעמים - ובלבד שאחת הקבוצות לא תוכל להעמיד סגל מינימלי של שמונה שחקנים בערב נתון, ימשיך לפעול.

כך או כך, ביורוליג מקווים כי בקרוב תושג שליטה על התפשטות הנגיף, ובינתיים העונה תימשך כסדרה כמה שאפשר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו