חנן בן ארי
חנן בן ארי צילום: מירי שמעונוביץ

לחנן היקר.

אני - בדומה להרבה מאד ישראלים ויהודים סביב העולם - אוהב את המוזיקה שלך. מאד. אני אוהב את המקוריות המוזיקלית, ואת המילים והמסרים העמוקים שחודרים ללב. השיר האחרון שלך...קשה לי לשמוע, שהולך למקומות עמוקים ואישיים מאד.

את האמת, אפילו הקדשתי מהדורה של הפודקאסט שלי (בשפה האנגלית) לשירים המיוחדים שלך (כן, הזמנו אותך, סירבת בנימוס).

כבר חודשים רבים אני מחכה להגיע להופעה שלך. אחרי הסגרים של שנה שעברה, לא הספקתי לקנות כרטיסים בזמן להופעות הקיץ - באכזבה. אבל כשראיתי שפתחת עוד סדרה של הופעות חורף, קניתי מיד. באוקטובר. להופעה שלך השבוע. בינואר 2022.

חנן, על אף שיש לי כרטיסים, ויש לי רצון רב, לא אוכל להגיע להופעה. אני רואה סביבי משפחות רבות, בתי ספר, מוסדות לימודים, ועוד ועוד מקומות שנסגרות בעקבות לא רק מאומתים, אלא גם מבודדים. בידודים על בידודים, וכמעט אין בית אשר אין שם מאומת. לכן, על אף הרצון הגדול להיות איתך, לא נוכל להגיע.

אבל חנן, למרות שאיננו מכירים בצורה אישית, נדמה לי שאני מכיר אותך מספיק לשאול אותך: האם נכון לקיים הופעות המוניות בעונה זאת? אני זוכר כשיצאת לשמח תושבי כרמיאל והספקת את ההופעה הניידת באמצע, מתוך דאגה לקהל, וגם לחוק.

אני מבין היטב שלפי החוק אתה מכוסה. מסיבות לא ברורות, קובעי החוק החליטו לא לעצור הופעות המוניות, בין אם זה בחלל סגור או פתוח. אבל עדיין ניתן לשאול: האם קיום של ההופעה שלך בשיא (או אפילו לפני השיא) של גל תחלואה ציבורית מעשה אחראי? האם להביא אלפי אנשים לחגוג ולשיר בחלל סגור הוא מעשה שיש מאחוריו היגיון? או, שאולי לעומת הקושי הגדול - והעלות המטורפת (שאין לי מושג מהו), זה לא באמת הזמן הנכון להכניס קהלים שממילא לא כולם ישמרו על ההנחיות, וישימו מסכה גם על האף, וגם על הפה.

אז אנו (אני ואשתי) לא נוכל להגיע. בכאב גדול. באמת. אשמח לאפשרות להגיע להופעה שלך במועד מאוחר יותר, בעת יעבור זעם. אבל בו בזמן, אבקש לשאול: האם ההופעה שלך לא תביא לעוד כמה חולים קשים, ועוד מכה של גני ילדים ובתי ספר סגורים עם אין-סוף בידודים? האם סטטיסטית זה לא עובדה שניתנה לדעת מראש? ואם כן, האם השכל הישר מאפשר קיום ההופעה?

ואם, בסופו של דבר, אתה מגיע למסקנה שאכן כל אחד צריך לקבל את ההחלטה לפי ראות עיניו ההופעה תתקיים, אני מכבד את ההחלטה. אבל אשמח לעזרתך במכירת שני כרטיסים בגלריה 5 שורה 2.

בהוקרה ותקווה שניפגש בקרוב!

הכותב: ראובן ספולטר, תושב יד בנימין

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו