אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן ישראל מרק סלם

שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס היום (ראשון) למתווה הפיצוי לעסקים שנפגעים בעקבות הגל החמישי של הקורונה.

ליברמן אמר בתדרוך לעיתונאים: "תהיה עזרה לעסקים שנפגעו בגלל הקורונה אבל לא תהיה חלוקת מתנות. לא יהיה פה שוחד אלקטורלי. לגבי ירידה בפדיון של עסקים – אני לא יודע על סמך עשרה ימים להגיע למסקנה של משק בקריסה".

"לשמחתי אותם בעלי עסקים שדיברו בתקשורת, בגלל שהם בעלי חברות הנסחרות בבורסה, אני יכול לבדוק את הדוחות הרבעוניים שלהם. ראיתי את הדיבידנדים שהם משכו, אני מאחל לכולנו את אותו מצב גם בשנת 2022. נכון לעכשיו רוב העסקים במצב מצוין", אמר שר האוצר.

בנוגע למחירי הבדיקות אמר ליברמן: "מי שלא רוצה לשלם יכול ללכת לבדיקות האנטיגן המוסדיות. מעבר לזה קיבלנו החלטה לחלק לילדים בבתי הספר 3 מנות. נשתדל בהמשך, אם יהיה צורך, להמשיך ולשפר את האספקה לתלמידים ולילדים בגני חובה".

ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע הבוקר (ראשון) כי המדינה תספק ערכות בדיקה בחינם לתלמידים. "גל האומיקרון איתנו וכמו שכולכם מרגישים הוא מדבק בכל הכח. אגש ישר לבעיית הבדיקות שמטרידה הרבה מאוד בתים בישראל. אנחנו מודעים למחסור ולמחירים", פתח בנט את ישיבת הממשלה.

לדבריו, "ראשית, אנחנו מעבירים בשעות אלה מיליון וחצי ערכות לבתי האבות, שם הן הכי דרושות. אנחנו מקפידים לתת מעטפת של הגנה ושמירה הרמטית ככל שניתן על בתי האבות, על הזקנים, מתוך מטרה להגן על הפגיעים ביותר שיכולים לפתח תחלואה קשה ולהגיע לבתי החולים. זה במקביל למבצע מאוד מוצלח בבוסטר למבוגרים - יש כבר כמעט רבע מיליון מתחסנים. זו היענות יוצאת מן הכלל שתחסוך הרבה תחלואה קשה וסבל".

"בנוגע לילדים - אנחנו קשובים למצוקה של הציבור וגם חיים אותה מקרוב. גם לי יש ארבעה ילדים לבדוק בבית. עבדנו במהלך השבת כדי למצוא פתרונות. אני יכול לבשר שכרגע יסופקו ערכות חינם לתלמידים. כל ילד בישראל - בגני הילדים וביסודי, וגם צוותי הההוראה - יקבלו בימים הקרובים שלוש ערכות בדיקה. דאגנו מבעוד מועד להעביר מלאים לבתי הספר בדיוק בשביל מצב כזה, וכעת נעשה שימוש בערכות הללו כדי להקל נקודתית על הנטל של ההורים", הוסיף בנט.

לדבריו, "בנוסף, אנחנו במגעים עם רשתות הפארם להורדת מחירי הבדיקות וגם בכוונתנו לפתוח את אפשרות המכירה בארגונים או בחנויות שאינם רק פארם. המחירים ירדו ממילא בעתיד הקרוב מפני שהשוק יוצף במיליוני ערכות שיגיעו לישראל".

ראש הממשלה ציין כי "המצב אינו קל, אני מודע לזה. בכל העולם יש היקפי מאומתים שלא היו כמותם. העולם כולו במצב מורכב וכאוטי, בארצות הברית לבדה יש כמעט מיליון מאומתים ביום. למרות ההיערכות שלנו, תחילת כל גל היא קשה ומסורבלת, קל וחומר בגל של הידבקות המונית כמו האומיקרון. אנחנו נערכנו בתרופות, במיטות אשפוז, בהנגשת חיסונים לילדים, בהגנה על האוכלוסייה המבוגרת והחיסון הרביעי, וכעת נדאג גם לבדיקות".

"רק הבוקר נחתו בישראל 5,000 מנות טיפול לקורונה של חברת מרק, שמתאימות לחולים בסיכון גבוה. זה בנוסף לתרופות של פייזר שכבר נמצאות בידינו. התרופות ניתנות בכדורים למשך חמישה ימים. אנחנו נדע להמשיך למצוא את האיזון בין כלכלה מתפקדת ומשק מתפקד לבין ניהול המשבר. הגל הזה לא יימשך לנצח, אנחנו נעבור כמה שבועות קשים, אבל נעבור את זה ביחד", סיכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו