סבסטיאן קורץ
סבסטיאן קורץ צילום: רויטרס

  נצלר אוסטריה ךשעבר, סבסטיאן קורץ, מונה היום ליו"ר משותף של המועצה האירופית לסובלנות ופיוס (ECTR), ארגון של מנהיגים לשעבר ומקבלי החלטות אחרים הפועל למלחמה בקיצוניות, גזענות, אנטישמיות ושנאת זרים.

  קורץ יצטרף לד"ר משה קנטור, נשיא הארגון מאז הקמתו ב-2008 ולראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר המשמש בתפקיד מאז 2015.

  "זה כבוד גדול להצטרף לארגון כה חשוב שפועל נגד קיצוניות ולמען סובלנות רבה יותר ברחבי אירופה", אמר קורץ. "אני יודע ממקור ראשון עד כמה חשובה מנהיגים לקחת את עבודת ה-ECTR ביצירת מדיניות למלחמה בגזענות, אנטישמיות ושנאת זרים. אני מצפה לעבוד עם טוני בלייר וד"ר קנטור לקידום המטרות הללו".

  קורץ פעל בשנות כהונתו להעברת החלטות נחרצות למאבק באנטישמיות ובאנטי ישראליות על כל צורותיהן וכן במאבק בקיצוניות בארצו ובעולם.

  הוא גם היה פעיל מאוד בהתייחסות לתפקידה של אוסטריה בשואה ובתמיכה בפרויקטים חינוכיים לדורות הצעירים כדי ללמדם על הפרק האפל של ההיסטוריה האוסטרית ולוודא שהיא לא תחזור על עצמה.

  "אני מאוד נרגש שמישהו בעל ניסיון וידע כמו סבסטיאן קורץ יצטרף לשורות ההנהגה שלנו, אמר ד"ר משה קנטור. "הוא סוג המנהיג שמבין באופן אינטואיטיבי את הצרכים והערכים שיש להקנות לדורות הצעירים, ויש לו חזון רב שנים להילחם בקיצוניות, גזענות וחוסר סובלנות".

  המועצה האירופית לסובלנות ופיוס היא גוף מייעץ בנושא קידום סובלנות בינלאומית, פיוס וחינוך, ומטפחת הבנה וסובלנות בקרב עמים וקהילות שונות. לצד זאת היא עוקבת אחרי גזענות, אנטישמיות ושנאת זרים ומציעה דרכים לקידום הסובלנות.

  מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו